Nawigacja

Teatrzyk "Ale heca"

"Nie ma dzieci nieuzdolnionych artystycznie, są tylko takie, którym nigdy nie umożliwiono kontaktu ze sztuką" Doris Tarlowski

Zapraszamy na naszego Facebooka:

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002919126542&ref=tn_tnmn#!/pages/Ale-heca/345988655419199

Teatrzyk szkolny "Ale heca" powstał w marcu 2010 roku i zrzesza uczniów klas IV-VI. Jego opiekunem jest pani Agata Skotniczna. 

Zajęcia odbywają się systematycznie dwa razy w tygodniu. Przed występami znacznie częściej. Celem naszych spotkań jest rozwijanie teatralnych zainteresowań uczniów oraz ich indywidualnych zdolności recytatorskich, kształcenie umiejętności czystej, poprawnej wymowy, właściwej modulacji i siły głosu, wyposażenie uczniów w ogólną wiedzę na temat różnorodnych technik i form teatralnych, a także przygotowanie przedstawień na uroczystości szkolne i środowiskowe. Efektem finałowym naszej wielomiesięcznej pracy są udziały uczniów w przeglądach i konkursach teatralnych. 

W czasie zajęć między występami uczniowie poznają słownictwo związane z teatrem, doskonalą wymowę, ćwiczą przydzielone role, udzielają sobie wzajemnie praktycznych wskazówek np. jak zachować się na scenie, w jaki sposób opanować tremę i uniknąć "wpadek".

A wszystko zaczęło się od... jasełek "Tak! On jest Królem!" autorstwa Pana Adama Szafrańca.

Oto scena finałowa z występu w Mistrzejowicach - fot. Adam Szafraniec

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
    Racławice 329
    32-049 Przeginia


  • 12 2586050

Galeria zdjęć