Nawigacja

Archiwum wiadomości

Racławice - nasza mała Ojczyzna

 

Ślubowanie I klasy

 

 

 

14 października Dzień Edukacji Narodowej

 

 

100-lecie przemarszu przez Racławice Pierwszej Kompanii Kadrowej pod dowództwem Józefa Piłsudskiego

Okres walki o niepodległość Polski to najpiękniejsze karty historii naszego kraju, które stwierdzają nadludzkie poświęcenie Polaków w boju. Spośród nich na czoło wysuwa się niezwykła postać Józefa Piłsudskiego – komendanta i twórcy organizacji wojskowych – ojca Legionów. To właśnie on – Józef Piłsudski  - 3 sierpnia 1914 r. powołał do istnienia Pierwszą Kompanię Kadrową liczącą około 160 ludzi. Trzy dni później, około godziny 3.00 nad ranem wyruszyła ona z Krakowa i rozpoczęła swój historyczny marsz ku wolności.  Wolności, której tak bardzo pragnęli wszyscy Polacy! Maszerując przez Zabierzów, Krzeszowice, dotarła do naszych Racławic. To tutaj minęła  opuszczony rosyjski posterunek graniczny, gdzie po noclegu w naszej wiosce udała  się w  stronę Miechowa z zamiarem jego zdobycia.

Upamiętniając tamtejsze wydarzenia sprzed 100 lat w niedzielę 12 października 2014 roku odbyła się piękna uroczystość patriotyczna, w której wzięli udział nasi uczniowie i nauczyciele. Po uroczystej mszy św., oficjalnym powitaniu gości przez pana wójta Adama Piaśnika i przemówieniach, mogliśmy obejrzeć wspaniały pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Z pewnością to wydarzenie na długo zapisze się w naszej pamięci.

 

 

 

 

Godziny pracy świetlicy szkolnej:

poniedziałek:  12.25 - 14.25

wtorek: 11.30 - 13.30

środa: 12.25 - 14.25

czwartek: 11.30-13.30

piątek: 11.30 - 13.30

 

 

Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015

Drodzy Uczniowie, życzymy  Wam kolejnego, wypełnionego radością i sukcesami roku szkolnego. Mamy nadzieję, że miło spędziliście wakacje i podczas nich nabraliście sił do dalszej nauki. Przed nami wszystkimi nowe wyzwania, a więc... do pracy. Powodzenia!

 

PODRĘCZNIKI  NA ROK SZKOLNY 2014/15

Podreczniki_na_rok_szkolny_2014-15_klasy.doc

 

XXIX FINAŁ FESTIWALU TEATRALNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY "BAJDUREK"  2014

13 maja 2014 roku w Staromiejskim Młodzieżowym Centrum Kultury w Krakowie odbyły się eliminacje powiatowe XXIX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek". Nasza grupa zaprezentowała "Calineczkę" zdobywając II miejsce i nominację do finału, który miał miejsce w Nowym Sączu 10 czerwca 2014 roku. Na deskach Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w ciągu 3 dni zaprezentowało się 25 najlepszych zespołów teatralnych z terenu Małopolski wyłonionych spośród 149 grup. Tym razem nie było przyznawanych miejsc. Głównym założeniem finałowego spotkania był bowiem przegląd najlepszych grup będących formą konfrontacji i wzajemnej edukacji teatralnej, kopalnią wzorów repertuarowych, warsztatowych i inscenizacyjnych. Nasz teatrzyk "ALE HECA" w ramach występu w finale otrzymał kolejną statuetkę, nagrodę pieniężną, maskotki i słodycze. Znakomita organizacja festiwalu pozwoliła nam wszystkim przeżyć ten dzień niezwykle radośnie i wyjątkowo. 

 

A TAK O NAS PISZĄ W DZIENNIKU POLSKIM!

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3460301,raclawicka-grupa-ale-heca-zachwycila-jurorow-calineczka,id,t.html

 

JURAJSKI MUNDIAL 2014

 

 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

 

 

VI Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

"Karuzela Marzeń" w Michałowicach!

1 czerwca 2014 roku dla grupy teatralnej ALE HECA to nie tylko Dzień Dziecka. Wczorajszy dzień młodzi aktorzy spędzili w Michałowicach biorąc udział w VI Przeglądzie Amatorskich Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych pt. "Karuzela Marzeń". Kolejny raz wystąpili przed publicznością z bajką "Calineczka" w adaptacji Adama Szafrańca, zdobywając I miejsce. Dodatkowo nasza koleżanka Kinga Mazur zdobyła nagrodę aktorską za rolę myszki. W oczekiwaniu na werdykt jury wszystkie dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych z okazji ich święta. Kolejny raz Michałowice dostarczyły nam wiele radości i emocji. 

 

 

XXIX Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "BAJDUREK"

13 maja okazał się dla naszej grupy teatralnej  wyjątkowo szczęśliwym dniem. Na Festiwalu "Bajdurek", który odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie teatrzyk "Ale heca" zdobył zaszczytne II miejsce i tym samym został nominowany do finałowej gali w Nowym Sączu. To wielki sukces!

 

 

GALA FINAŁOWA II FESTIWALU TEATRÓW SZKOLNYCH POLSKI POŁUDNIOWEJ "SOLVAY" W KRAKOWIE

8 maja 2014 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Krakowie odbyła sie uroczysta gala rozdania nagród w II Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej. Jury konkursowe uznało, że w tym roku nie będzie podziału na I - III miejsce, ponieważ wszystkie zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finalu stały się zwycięzcami. A w nagrodę każdy finalista otrzymał nagrodę specjalną. Naszej grupie teatralnej przyznano nagrodę specjalną za wykonanie wokalne i kostiumy. Opiekun artystyczny grupy, pani Agata Skotniczna, otrzymała nagrodę specjalną za prowadzenie, organizację i zainteresowanie dzieci powiewem teatru oraz otulenie ich wrażliwością.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI III MAJA

 

 

EWALUACJA  PROBLEMOWA  ZEWNĘTRZNA

w Szkole Podstawowej w Racławicach  odbędzie się w dniach 28 IV - 9 V 2014 r. Badane obszary: 

1. Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się.

2. Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone wpodstawie programowej.

3. Respektowane są normy społeczne.

 

 

            II FESTIWAL TEATRALNY  POLSKI POŁUDNIOWEJ

25 kwietnia 2014 roku grupa teatralna z naszej szkoły wzięła udział w II Festiwalu Tetralnym Polski Południowej  w Krakowie. Na deskach Centrum Sztuki Współczesnej Solvay mali aktorzy słowem i piosenką przedstawili  smutne losy Calineczki. Największy podziw wzbudziło wśród jury przygotowanie wokalne dzieci i kostiumy. 8 maja odbędzie się Wielki Finał, na który zostaliśmy zaproszeni.

 

DZIEŃ ZIEMI

 

 

 

I PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI PASYJNEJ

W IMBRAMOWICACH

13 kwietnia 2014 roku okazał się kolejnym szczęśliwym dniem dla naszych uczniów. Wczorajszy niedzielny wieczór grupa uczennic z kl. VI w składzie: Patrycja Izdebska, Klaudia Kania, Anna Kordaszewska, Joanna Stachowicz i Jagoda Szymańska, spędziła na terenie klasztoru w Imbramowicach, gdzie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Poezji i Pieśni Pasyjnej. Uczennice wykonały pieśni A. Szafrańca "Adonaj" i "Gdybyś był tylko człowiekiem" zajmując I miejsce. Był również konkurs poetycki skierowany do dorosłych, w którym wzięła udział pani Agata Skotniczna prezentując wiersz "Spotkanie" A. Szafrańca i zdobywając główną nagrodę.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

 

 

"KIELICH GORYCZY"

Taki tytuł nosiło przedstawienie wielkopostne, które mogliśmy obejrzeć 12 kwietnia o godz. 20.00 w naszym kościele parafialnym. Aktorzy - amatorzy, wśród których było wielu rodziców naszych uczniów, przebliżyli publiczności wydarzenia sprzed 2 tys. lat jakie miały miejsce w Ogrójcu. Wizja Męki Chrystusa wprowadziła nas w rozpoczynający się Wielki Tydzień tak ważny dla każdego chrześcijanina. Występującym gratulujemy odwagi.

 

WITAMY  WIOSNĘ !!!

21 marca z wielką radością powitaliśmy wiosnę. Klasy II i III pod okiem swoich wychowawców Pani Elżbiety Nawary i Pani Wiesławy Stanek przygotowały piękną akademię, po której tradycyjnie spalono Marzannę - to tak na wszelki wypadek, aby czasami nie przyszło do głowy złej Zimie powrócić do nas.

 

Dzisiaj zielono było nie tylko w uczniowskich głowach, ale również na szkolnych korytarzach, ponieważ w dniu dzisiejszym obowiązywała wszystkich zielona garderoba.

 

TURNIEJ  WIEDZY  POŻARNICZEJ

19 marca 2014 roku odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których wzięli udział nasi uczniowie z kl. V. Hubert Całus zdobył I miejsce i tym samym zakwalifikował się do dalszego powiatowego etapu. Trzymamy za niego kciuki! Koleżanka Aleksandra Krok otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY

5 MARCA 2014 roku w Zespole Szkół w Przegini odbyło się Gminne Dyktando o Pióro Wójta Gminy Jerzmanowice - Przeginia. Nasza uczennica kl. VI Jagoda Szymańska zdobyła w nim III miejsce.

 

 

SPORTOWE SUKCESY

Marzec rozpoczął się dla naszych uczniów wspaniale. 3 marca w Przegini, zarówno dziewczyny jak i chłopcy z kl. V-VI, wzięli udział w Halowym Gminnym Turnieju Piłki Nożnej oraz w Gminnych Zawodach w Tenisie Stołowym zorganizowanych z okazji otwarcia sali gimnastycznej w Przegini. Okazało się, że Racławice zgarnęły niemal wszystkie nagrody. Oto one:

I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt

II miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

I miejsce dla Izabeli Sołtysik z kl. VI w tenisie stołowym

II miejsce dla Joanny Stachowicz z kl. VI w tenisie stołowym

I miejsce dla Bartosza Pabiska z kl. VI w tenisie stołowym

Jesteście MISTRZAMI! Gratulacje!

 

 

REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA

na rok szkolny 2014/15 odbywa się w dniach 1 - 31 marca 2014 r.

REKRUTACJA_DO_PRZEDSZKOLI.docx

Karta_zapisu_2014.doc

Nowy_regulamin_zapisow_2014.docx

 

 

II MISTRZOSTWA GMINY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM O PUCHAR WÓJTA

26 lutego 2014 roku nasi uczniowie wzięli udział w kolejnych gminnych zawodach narciarskich o puchar Wójta Gminy Adama Piaśnika. Tym razem z powodu nie najlepszych warunków pogodowych i braku śniegu w Paczółtowicach zawody zostały zorganizowane na stoku narciarskim w Spytkowicach. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze i czwórka z nich dostała się do zawodów powiatowych. A oto nasi mistrzowie:

I miejsce Klich Martyna z kl. IV

II miejsce Czarnul Zuzanna z kl. V

II miejsce Hubert Szlachta z kl. III

III miejsce Szymon Nitwinko z kl. IV

Wszystkim gratulujemy!

 

IV miejsce w tenisie stołowym drużynowym chłopców na szczeblu powiatowym.

W dniu 21 lutego 2014 roku chłopcy z klasy VI w składzie: Bartosz Pabisek, Wiktor Przywora i Tomasz Kurdziel wzięli udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym, które odbyły się w Krakowie. Zdobyli tam IV miejsce.

 

WALENTYNKI

 

 

II miejsce dla teatrzyku "Ale heca" w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych Kraków - Podgórze

30 stycznia 2014 roku zakończyliśmy sezon jasełkowy biorąc udział w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych "Anioł pasterzom mówił", który odbył się w Krakowie, dzielnicy Podgórze. Nasza grupa prezentując przedstawienie "Wielkie Rzeczy uczynił mi..." już po raz ostatni w tym roku, zdobyła wysokie II miejsce. Życzymy Wam młodzi aktorzy, abyście jasełkowy sukces powtórzyli na wiosennych przeglądach teatralnych.

 

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Dziadkowie przy słodkim poczęstunku mogli wysłuchać płynące z ust wnucząt piękne wierszyki, życzenia i piosenki. Nie zabrakło również tańców. Głównym punktem programu było przedstawienie jasełkowe, które wywołało wśród widowni wiele wzruszeń. 

http://www.youtube.com/watch?v=ZZJdYKYPJrI

 

BAL KARNAWAŁOWY

Od wielu już lat zwyczajem naszej szkoły jest bal karnawałowy organizowany dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. W każdym roku pomysły rodziców i dzieci co do kostiumów wszystkich zadziwiają i zachwycają.

 

I miejsce dla grupy teatralnej "Ale heca" w IX Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Zatorze.

19 stycznia 2014 roku nasza grupa teatralna wzięła udział w IX Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Zatorze. Na scenie tamtejszego Domu Kultury przedstawieniem 'Wielkie Rzeczy uczynił mi..." wywalczyliśmy I miejsce. Ale to nie jedyna nagroda, która trafiła w nasze ręce. Jury przyznało również nagrodę dla Martyny Klich - Maryi - za popisy wokalne. Natomiast nagrody za grę aktorską trafiły do Kingi Mazur, która wystąpiła w roli kota, Piotra Wąsa - odtwórcy roli Józefa, Jakuba Kordaszewskiego - odtwórcy dwunastoletniego Jezusa i Ani Kordaszewskiej, która wcieliła się w postać Maryi-narratorki. Wszystkim artystom gratuluję kolejnego zwycięstwa życząc dalszych sukcesów na scenie. Już czeka na nas Kraków. Zatem powodzenia!

 

Archidjecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych w Niegowici

Dzięki naszemu Ks. Proboszczowi w dniu wczorajszym wzięliśmy udział w Archidiecezjalnym Zjeździe Kolędników Misyjnych, który miał miejsce w Niegowici. To właśnie tutaj swoją pierwszą posługę kapłańską sprawował Ks. Karol Wojtyła. Wypełnieni radością wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św., która zgromadziła ponad tysięczną rzeszę małych kolędników. Był czas na modlitwę, zabawę, taniec i śpiew. Nie zabrakło również łakoci. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domów. A naszemu rozpromienionemu Proboszczowi, który jak dobry Pasterz opiekował się swoimi owieczkami, składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

 

"Wielkie Rzeczy uczynił mi..." - jasełkowy występ grupy teatralnej w naszej świątyni

ANDRZEJKOWE CZARY-MARY

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Dzień Edukacji Narodowej

http://www.youtube.com/watch?v=YU9sGvKlLug

Ślubowanie I klasy

 

Dzień Bezpieczeństwa w naszej gminie

 

VI Bieg po Dolinie Będkowskiej

III miejsce dla Patrycji Klich z kl. VI

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

 

 

II miejsce w XXVIII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "BAJDUREK" - Kraków 2013'

 

 

I miejsce w VII Spotkaniach Teatralnych Zator 2013 dla teatrzyku Ale heca!

20 kwietnia 2013 roku w Domu Kultury w Zatorze odbyły się VII Spotkania Teatralne, w których udzial wziął nasz szkolny teatrzyk. W tym roku zaprezentowali przedstawienie pt. "Tropiciele" zdobywając kolejny raz I miejsce.

http://www.youtube.com/watch?v=DVLoTSrHz-A

 

POWITANIE WIOSNY PRZEZ KL. II

 

 

MISTRZOSTWA  GMINY JERZMANOWICE-PRZEGINIA  W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM O PUCHAR WÓJTA

I miejsce Martyna Klich kl. III - kategoria dziewczęta kl. I-III

I miejsce Hubert Szlachta kl. II - kategoria chłopców kl. I-III

III miejsce Tobiasz Sroka kl. III - kategoria chłopców kl. I-III

III miejsce Zuzanna Czarnul kl. IV - kategoria dziewcząt kl. IV-VI

III miejsce dla pani Agaty Skotnicznej w kategorii open kobiet

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

 

 

VIII PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH  - ZATOR 2013

12 stycznia 2013 roku nasz szkolny teatrzyk "Ale heca" wziął udział w VIII Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który miał miejsce w Domu Kultury w Zatorze. Tym razem mali aktorzy przedstawili  jasełka pt. "Ach! Co za noc" zdobywając I miejsce. Piękne i wzruszające pastorałki zachwyciły publiczność i jury. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

 

ANDRZEJKOWE CZARY-MARY

 

11 LISTOPADA - Święto Odzyskania Niepodległości

 

Lolek z ciszy niepokalanej - 28 października 2012 r. w świątyni w Racławicach miał miejsce występ naszego teatrzyku. Dzieci z pomocą swoich starszych kolegów przedstawili historię małego Lolka - Karola Wojtyły wg scenariusza A. Szafrańca.  W wykonaniu chórku mogliśmy usłyszeń 6 pięknych utworów  pochodzących ze scenariusza i obrazujących to, co działo się na scenie. Opowieść o dzieciństwie wielkiego Polaka - bł. Jana Pawła II - przybliżyła wszystkim jeszcze bardziej tą postać, wywołała wiele emocji i wzruszeń.

Na zdjęciu sen Lolka, w którym chłopiec żegna się z Emilią, swoją matką.

A to cała obsada sztuki.

 

Akcja rodziców "malujemy szatnię"

Dyrektor szkoły Wanda Żak dziękuje rodzicom za pracę społeczną przy odmalowaniu szkolnej szatni, a wszczególności: Krzysztofowi Kroczka, Annie i Bogdanowi Mirek, Agacie i Markowi Skotnicznym, Annie i Grzegorzowi Hrabia, Zbigniewowi Korbielowi, Krzysztofowi Radko, Dariuszowi Szlachcie, Barbarze i Pawłowi Całus, Leszkowi Czarnul.

Po raz kolejny rodzice udowodnili, że nawet wtedy gdy szkole dokucza brak pieniędzy, można zdziałać wiele dobrego. Przypominamy, że w roku ubiegłym pan Adrian Skotniczny nieodpłatnie odnowił i pomalował salę gimnastyczną. Takich rodziców można nam pozazdrościć. Jeszcze raz wielkie wyrazy uznania.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Każdy uczeń wie, że 14 październik to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji co roku w naszej szkole odbywa się uroczysta akademia. W tym roku program artystyczny przygotowała klasa VI pod okiem wychowawcy pani Barbary Jochymczyk.

 

Ślubowanie klasy I

W tym roku szkolnym wychowawcą kl. I jest pani Elżbieta Nawara. To na jej głowie spoczęło przygotowanie pierwszoklasistów do tak ważnego wydarzenia jakim jest dla uczniów uroczyste ślubowanie.

 

Dzień Chłopaka w kl. V

Korzystając z pięknej pogody kl. V postanowiła uczcić Dzień Chłopaka przy ognisku piekąc kiełbaski. Po konsumpcji przyszedł czas na wspólną zabawę i integrację klasy. Ależ był ubaw. Humory dopisywały i wszyscy chceili jeszcze, jeszcze...

 

 

Pożegnanie lata

II miejsce dla kl V w konkursie balonowym.

Jagoda Szymańska z kl. V otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim fragm. "PanaTadeusza" A. Mickiewicza.

Samorząd  Uczniowski

Jak co roku we wrześniu odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto jego skład: przewodniczący szkoły  Sebastian Bigaj, z-ca przewodniczacego Katarzyna Skotniczna, sekretarz Patrycja Mirek, skarbnik Daniel Sioła,  rzecznik praw ucznia Aleksandra Radko.

Opiekunem SU została pani Agata Skotniczna.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013 ROZPOCZĘTY!

 

Nareszcie wakacje!!!

Czy jest ktoś, kto nie cieszy się z nadejścia wakacji? Wydawałoby się, że nie, a tymczasem klasie VI wcale nie było do śmiechu kiedy wręczano im świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Cóż, każdy z nich wie, że przyszedł czas pożegnać się z młodszymi kolegami i nauczycielami. Żal się rozstawać pomimo tego, że czasami narzekało się na wiele spraw. We wrześniu już nic nie będzie takie samo.

Koledzy i koleżanki z kl. V swoim humorystycznym programem chcieli rozweselić smutne miny szóstoklasistów.

A to pamiątkowe zdjęcie kl. VI z wychowawczynią panią Renatą Kordaszewską.

 

Studio nagrań w Krakowie

Nasze uczennice: Ola Babiuch, Kasia Skotniczna, Magda Izdebska i Ola Radko miały przyjemność uczestniczyć w nagraniach pastorałek i piosenek do nowych scenariuszy  Baśniowej Kapeli. W profesjonalnym studiu, pod okiem znakomitego twórcy muzyki pana Artura Kaszowskiego, dziewczyny czuły się jak rybki w wodzie. Cóż, można im tylko pozazdrościć, bo nie każdy ma okazję być w miejscu, gdzie tworzy się muzykę.

 

Mój talent - Noc Świętojańska w Jerzmanowicach

23 czerwca 2012 roku w Jerzmanowicach z okazji Nocy Świętojańskiej odbył się konkurs dla dzieci zatytułowany "Mój talent". Wzięły w nim udział również nasze uczennice. Kasia Hrabia z kl. V zaprezentowała publiczności gimnastykę akrobatyczną, gdzie swoimi niezwykłymi umiejętnościami zachwyciła jury zdobywając I miejsce.

W konkursie wzięły również udział: Ola Babiuch, Ola Radko i Magda Izdebska. Zaśpiewały one wzruszającą piosenkę pt. "Bal drewnianych lalek".

Publiczność mogła wsłuchiwać się również w piękną grę na flecie Patrycji Widyna z kl. VI.

 

III miejsce dla teatrzyku ALE HECA!

4 czerwca nasz teatrzyk odbył podróż do Raciborowic, aby wziąć udział w  Powiatowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrow Amatorskich "Karuzela Marzeń". W zmaganiach uczestniczyło 9 grup teatralnych prowadzonych przez domy kultury, szkoły podstawowe, gimnazjalne i licealne z powiatu krakowskiego, myślenickiego i chrzanowskiego. Byliśmy jednymi z najmłodszych uczestników festiwalu, ale mimo tego przedstawieniem "Zagubiony czas" wg scenariusza Adama Szafrańca wywalczyliśmy jakże cenne dla nas III miejsce. Ponadto nasza koleżanka Ola Babiuch zdobyła nagrodę indywidualną za najlepszą grę aktorską, a panią Agatę Skotniczną doceniono za dobrą i twórczą pracę z dziećmi. Wszystkim aktorom składamy wielkie gratulacje.

 

Jurajskie Euro 2012

Uczniowie kl. IV: Wiktor Przywora, Norbert Chochół i Bartosz Sosur weszli w skład drużyny Rosji, która brała udział w Turnieju Piłki Nożnej "Jurajskie Euro 2012" zorganizowanego przez Gminy: Jerzmanowice, Sułoszowa,  Skała, Iwanowice i Słomniki,  zdobywając wicemistrzostwo. Oprócz tego Wiktor Przywora zdobył dyplom i statuetkę dla najlepszego piłkarza na boisku. Oby tak dalej! Gratulacje!

 

Dzień Rodziny  to szczególny dzień, w którym w szkole gromadzą się zarówno dzieci jak i ich rodzice. Tego roku uroczystą akademią przygotowała kl. II i teatrzyk Ale heca. Rodzice mogli obejrzeć wzruszające przedstawienie pt." Zagubiony czas", w którym opowiedziana została historia Franka i Anielki - dwójki rodzeństwa - dla których rodzice nie mieli czasu. Dzieci wyruszyły na jego poszukiwanie  do lasu, gdzie zgubiły powrotną drogę i byli zmuszeni spędzić noc w ciemnym lesie wśród strachów. Na szczęście mieli przyjaciela psa, który nie odstępował ich nawet na krok. Zaniepokojeni rodzice wyruszyli na poszukiwanie swoich dzieci. Ich miłosć zwyciężyła - dzieci całe i zdrowe zostały odnalezione.

Licznie zgromadzona publiczność była wsłuchana w piękne piosenki, które wzruszały i wyciskały łzy.

Występ dzieci dał rodzicom wiele do myślenia. Wiekszosć z nich pewnie zadawał sobie pytanie: " Jak to jest z tym czasem dla dzieci w mojej rodzinie?".

 

Kreatywny Nauczyciel

W tym roku szkolnym Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty ogłosiło konkurs pod tytułem "Kreatywny Nauczyciel". Udział w nim wzięła pani Agata Skotniczna, która zdobyła III miejsce w województwie małopolskim, a tym samym tytuł "Kreatywnego Nauczyciela". Uroczystość wręczenia nagród przez panią wice Kurator Oświaty oraz pana Marszałka miasta Krakowa odbyła się 21 maja 2012 roku. Serdecznie gratulujemy.

 

EKO - WIOSNA Libiąż 2012

17 maja 2012 roku nasz teatrzyk Ale heca już po raz trzeci wziął udział XII Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Ekologicznych w Libiążu, gdzie wywalczył II miejsce prezentując spektakl pt. "Ratujmy Matkę Ziemię".

Tu można obejrzeć fragment występu:  http://www.youtube.com/watch?v=dV5IiGrAAe4&feature=share

 

Dzień uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Święto Konstytucji 3 maja jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków, toteż nie można było pominąć tej uroczystości w naszej szkole. Akademię z tej okazji przygotowała pani Klaudia Niedźwiedź z uczniami kl. V i VI. Dzieci przeniosły się w czasy ostatniego króla Polski Augusta Poniatowskiego mając możliwość obserwowania prac nad uchwaleniem Konstytucji.

Dzień Ziemi

 

 

 

I Gminny Rajd Historyczno-Przyrodniczy - Łazy 2012

Uczennice klasy V i VI: Aleksandra Babiuch, Magdalena Izdebska, Weronika Korbiel, Sandra Kasprzyk, IzabelaStachowicz i Katarzyna Skotniczna, wzięły udział w rajdzie zorganizowanym na terenie Łaz przez wójta Adama Piaśnika, zdobywając II miejsce.

Gratulujemy!

 

Powitanie wiosny

Kto nie cieszyłby się z nadejścia wiosny skoro wszyscy czekali na nią z tak wielką niecierpliwością? No ale żeby na dobre u nas zagościła, klasa III pod opieką pani Elżbiety Nawary przygotowała dla nas piękny program artystyczny. Uczniowie wcielili się w leśne zwierzęta, które przygotowują się na przyjście wiosny. Oczywiście nie zabrakło też Marzanny, która tradycyjnie została spalona na boisku szkolnym.

Wycieczka do Bochni

Noc z 9 na 10 lutego 2012 roku uczniowie kl. IV-VI spedzili w Kopalni Soli w Bochni. Nocy spędzonej 250 metrów pod ziemią towarzyszyły  dodatkowe atrakcje w postaci przejazdu podziemną kolejką, zwiedzania interaktywnej trasy kopalni, zjazdu 140 metrową zjeżdżalnią i dyskoteki trwającej do godz. 24-ej. Dzieci miały również do dyspozycji boisko sportowe, gry interaktywne i stoły do tenisa.

Dla wielu uczestników to była pierwsza noc spędzona poza domem bez mamy i taty. Nauczyciele z tej to okazji zaopatrzyli się w znaczną ilość chusteczek higienicznych, ale jak się potem okazało były niepotrzebne - nie spadła nawet jedna łza. Wszyscy bardzo dzielnie znieśli rozłąkę z rodzicami. Wystarczy spojrzeć na ich rozpromienione buzie.

 

Wycieczka zakończyła się wizytą w jednym z krakowskich kin. Uczniowie zgodnie wybrali film "Alvin i wiewiórki". Trochę zmęczeni, ale zo to w doskonałych humorach wrócili szczęśliwie do domu.

 

Walentynki

No cóż, w tym roku ulubione święto wszystkich zakochanych wypadło podczas ferii zimowych, nie przeszkodziło to jednak w dotarciu do naszej szkoły poczty walentynkowej. 9 lutego wszyscy tłumnie zgromadzeni na korytarzu z uwagą słuchali, kiedy padnie ich nazwisko.

 

Listonosze pracowali w pocie czoła. Uczniów całkiem sporo, a przecież niektórzy z nich otrzymali po kilka przesyłek od Walentego.

 

Walenty pamietał także o nauczycielach.

 

VII Przegląd Przedstawien Jasełkowych - Zator 2012

29 stycznia 2012 roku nasz teatrzyk wziął udział w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który odbył się w Domu Kultury w Zatorze. Występ oceniało profesjonalne jury, które brało pod uwagę grę aktorską, scenografię, stroje i oprawę muzyczną spektaklu. Nasi uczniowie zostali ocenieni najwyżej zdobywając tym samym I miejsce w konkursie. Ich sukces jest tym większy, że rywalizowali z grupami gimnazjalnymi i licealnymi. Na szczególne uznanie  zasługuje nasza koleżanka Aleksandra Babiuch, która dodatkowo wyśpiewała nagrodę indywidualną. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Pasterze skłądają dary Jezusowi.

Przebiegły diabeł nie może uwierzyć w to co widzą jego oczy.

Zapraszamy na Facebooka naszego teatrzyku. http://www.facebook.com/pages/Ale-heca/345988655419199

Obejrzyj nas - fragment występu z Zatora http://www.youtube.com/watch?v=aiqiBAluWyg&feature=youtu.be

 

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia 2012 roku o godz. 11.00 sala gimnastyczna wypełniona została po brzegi babciami i dziadziusiami. Z okazji ich zbliżającego się święta, przy kawie, herbacie i ciasteczku mogli podziwiać swoich wnuków. W ich wykonaniu obejrzeli piękne jasełka, wysłuchali wiele zabarwionych humorem  wierszyków i wzruszających piosenek. 

Obejrzyj nas:http://www.youtube.com/watch?v=y8dBU29onCI&feature=mfu_in_order&list=UL

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. Zapraszamy.

 

Bal Karnawałowy

17 stycznia 2012 roku o godz. 16-ej na sali gimnastycznej zgromadziło się wiele niezwykłych postaci. Aż trudno było rozpoznać w nich naszych uczniów.

 Bal Karnawałowy cieszy się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale i rodziców. To oni wraz ze swoimi pociechami wymyślają niezwykłe przebrania. Z roku na rok ich pomysły są coraz bardziej ciekawe i zaskakujące.

Czy wróżki kochają biedronki? W świecie dziecięcych marzeń wszystko staje się możliwe.

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 

Misjonarski Ośrodek Formacyjny VINCENTINUM
w Krzeszowicach

22 stycznia 2012 roku dzieci z teatrzyku Ale heca wystąpiły w Domu Księży Misjonarzy z jasełkami "Tu Słowo Ciałem się stało". Pragniemy podziękować Ks. Jackowi Lasoniowi za niezwykle ciepłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich progach. Bóg zapłać.

glowny

 

Jasełka w świątyni w Racławicach

15 stycznia 2012r o godz.17.00 w kościele w Racławicach wystąpił nasz szkolny teatrzyk "Ale heca". Dzieci przedstawiły jasełka pt. "Tu Słowo Ciałem się stało", oparte na fragmentach scenariuszy Pana Adama Szafrańca. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła w swoich sercach przeżyć narodziny Bożej Dzieciny.  


 

Maryja z Józefem daremnie poszukiwali miejsca, gdzie mogłoby się narodzić Święte Dziecię. Przebiegły diabeł skutecznie zamykał przed nimi drzwi do ludzkich serc. Długo błądzili, aż wreszcie znaleźli ubogą stajenkę. Nie była ona miejscem godnym Syna Bożego, ale była przytulna i ciepła. To tu pośród zwierząt, na sianku narodzil się Boży Syn.

 

W tym czasie  pasterze przebywali na górskiej hali. Dzień chylił się ku zachodowi, więc  rozpalili ognisko i doglądali owiec.  Jak tylko zasnęli pojawiły się anioły, które obwieściły im radosną nowinę:  „Pastuszkowie, zabierajcie owce! Biegnijcie do Betlejem! Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was, że znajdziecie niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie.”

 Nie tylko pastuszkowie powędrowali do stajenki. Pokłon Maleńkiemu złożyli również trzej królowie, skladając u Jego stóp złoto, kadzidło i mirrę.

Mimo znakomitej gry aktorskiej diabeł poniósł całkowitą klęskę. Krzyczał z rozpaczy: „Ajajajajaj! Jaki głupi kraj! […] Jestem przegrany! Czarcie jedyny, nie poczuwam się do winy! Tyle pracy, tyle zachodu… Trudziłem się nadaremnie! On jest mocniejszy ode mnie!”

Występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami, które zachęciły je do bisowania pięknych pastorałek. Na zakończenie z ust Księdza proboszcza Jana Molandy padły pod adresem małych aktorów i pani Agaty Skotnicznej słowa podziwu i uznania.

 

Przegląd Kolęd, Pastorałek i Przedstawień Jasełkowych „Hej, wesoła nowina” - Kraków 2011

W dniach 12-14 grudnia 2011 roku w Domu Kultury Podgórze odbył się przegląd przedstawień jasełkowych i pastorałek, w którym udział wziął nasz szkolny teatrzyk. Wystąpił on z jasełkami pt. "Tu Słowo Ciałem się stało" wg scenariusza Pana Adama Szafrańca. Dzień występu 13 grudzień okazał się dla nich bardzo szczęśliwy, ponieważ zajęli I miejsce. Słowa uznania należą się im tym bardziej, gdyż dla wielu małych artystów był to pierwszy wyjazdowy występ. Brawo dzieciaki!

 

Przygoda z Baśniową Kapelą w studio nagrań

 

 

Ekologia w naszej szkole

Niezwykła lekcja przyrody

 

Dzień Rodziny

to jedno z najpiękniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole. Jest to szczególny dzień zarówno dla mamy, taty, jak i ich pociech. W tym dniu rodzice mogą usłyszeć z ust dzieci najszczersze i najpiękniejsze wyznania miłości, wdzięcznosci. Tego roku Dzień Rodziny obchodzony był 7 czerwca. A wszystko zaczęło się o godz. 18-ej... 

Rodzice mogli obejrzeć występ szkolnego teatrzyku "Ale heca", który zaprezentował zwycięskie przedstawienie z konkursu teatralnego z Libiąża pt. "Z prochu i żebra", a także występ klasy I, będący podsumowaniem zrealizowanego projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".         Dzieci ruchem ciała, śpiewem i słowami pokazały piękne stworzenie świata. Narodziny Adama, jego płynne ruchy w takt płynącej muzyki zachwyciły publiczność. Cóż, Adam mimo pięknego raju, urzekającej roślinności i zwierząt go otaczających nie był  szczęśliwy. Dokuczała mu samotność. Dlatego też Bóg postanowił urozmaicić jego życie i podarować mu prezent. Kiedy Adam zasnął Bóg wyłamał z jego boku jedno żebro, które posłużyło mu do stworzenia Ewy. Wkrótce pierwsi rodzice zostali zaślubieni. Jednak ich sielankowe życie w raju szybko się skończyło. Ewie, mającej, jak każda kobieta, zachcianki i kaprysy, przyszła ochota na skosztowanie jabłka.

Zerwała go z drzewa zakazanego i jako dobra i kochająca żona podzieliła się nim z Adamem. Rozpętała się burza. Rozgniewany Bóg wypędził ich z raju. Ale historia się nie kończy. Otóż Ewa zapragnęła mieć dzieci. Adam zwrócił się o pomoc do Boga. Dopiero kiedy pierwsi rodzice otrzymali odpowiednie wskazówki udzielone przez Boga opuścili raj. Wkrótce na ziemi pojawiło się pierwsze potomstwo Adama i Ewy. Pierwsi rodzice obdarzyli ich od samego początku bezgraniczną miłością.

 

 

Dzień Sportu

Dla uczniów naszej szkoły 1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka, ale również Dzień Sportu. W tym roku pogoda nam dopisywała, więc wszystkie konkurencje odbyły się na świeżym powietrzu. No, może z wyjątkiem konkursu plastycznego, w którym uczniowie każdej klasy prześcigali się w pomysłach, jak zilustrować hasło "Żyj zdrowo, na sportowo".

 

 Po ukończeniu plac plastycznych przyszło się zmierzyć w konkurencjach sportowych przygotowanych przez pana Marcina Gałkę. Jedną z nich było przeciąganie liny, gdzie swoich sił próbowali zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Byliśmy również świadkami najpowolniejszej jazdy na rowerze wytyczonym torem, gdzie bezkonkurencyjny był Michał Izdebski z kl.V. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją zręczność podbijając wałkiem piłeczkę pingpongową, "sprzątając świat" na czas, a także rzucając do skrzyni piłkami różnej wielkości. Był też do pokonania tor przeszkód, gdzie liczył się każdy ułamek sekundy. Bardzo licznie uczestniczono również w konkurencji polegającej na zbiciu piłką lekarską jak największej ilości pochołków. Najwięcej radości przyniosła wszystkim ostatnia konkurencja, w której rzucano jajkiem na odległość. Mistrzami okazali się tutaj uczniowie kl. VI.

Wszystkie zabawy i zawody sportowe dostarczyły dzieciom wiele emocji i radosnych przeżyć.

 

 

XI Wojewódzki Przegląd Przedstawień i  Filmów Ekologicznych w Libiążu

20 maja 2011 roku na scenie Libiąskiego Centrum Kultury odbył się  XI Wojewódzki Przegląd Przedstawień i Filmów Ekologicznych, w którym już po raz drugi udział wziął nasz szkolny teatrzyk "Ale heca".  Tym razem zaprezentował sztukę pt. "Z prochu i żebra" wg scenariusza A. Szafrańca. Młodzi aktorzy przypomnieli widowni cud stworzenia świata, a także niszczycielską działalnosć człowieka, prowadzącą do zagłady Ziemi. Występ naszego teatrzyku zachwycił nie tylko publiczność, ale zdobył także uznanie jury, które przyznało mu   I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

 Ponadto nasi uczniowie zdobyli również nagrody indywidualne. Za grę aktorską wyróżnienia otrzymały:

Kamila Zmysło z kl. VI za rolę Boga i Aleksandra Babiuch z kl. V za rolę narratora i popisy wokalne.   

Podziękowania otrzymała również pani Agata Skotniczna za pracę włożoną w przygotowanie wspaniałego spektaklu. GRATULUJEMY!!!

 

Wycieczka do Szczawnicy

 W dniach 17-19 maja 2011 roku uczniowie kl. IV-VI byli na wycieczce w Szczawnicy. W pierwszym dniu zwiedziliśmy zamek w Niedzicy i odbyliśmy godzinny rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim.

 

 

Późnym popołudniem udaliśmy się na obiadokolację i nocleg.    Następnego dnia wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowy na Palenicę, skąd podziwialiśmy piękne widoki. Następnie zeszliśmy nad spływ Dunajca, obserwowaliśmy pracę flisaków. Odnowioną promenadą wróciliśmy na obiad, a po południu poszliśmy zwiedzać miasteczko. Wieczór spędziliśmy przy grillowaniu kiełbasek.

 

Trzeciego dnia z trudem pokonaliśmy wąwóz Homole, ponieważ większość uczestników wycieczki strasznie narzekała na ból nóg. Pewnie wędrowali po swoich pokojach całą noc. Po obiedzie wyjechaliśmy ze Szczawnicy odwiedzając po drodze kino. Niektórzy mieli okazję obejrzeć po raz pierwszy w życiu film w 3D. Wszyscy zgodnie wybrali "Gnomea i Julię". 

 

XXVI Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2011

W dniu 10 maja 2011 r. teatrzyk "Ale heca" wziął udział w XXVI Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Przegląd odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem zatytułowanym "Z prochu i żebra", wyreżyserowanym przez panią Agatę Skotniczną.

Teatrzyk zaprezentował się z jak najlepszej strony. Dzieci świetnie się bawiły i swobodnie poruszały się na scenie.Piękny śpiew Oli Babiuch, dobra gra aktorska odtwórców głównych ról, a do tego gra świateł  i godne podziwu stroje wykonane przez panią Agatę sprawiły, że przedstawienie stało się pięknym spektaklem teatralnym. 

Jury w składzie:  Ewa Różańska, Krystyna Hussak-Przybyło, Włodzimierz Jasiński, Andrzej Róg  przyznało dzieciom  wyróżnienie.     

„Człowiek jest tyle wart,
ile może dać z siebie innym”

                                                                Jan Paweł II

 

Ślubowanie I klasy

 

 

 

14 października Dzień Edukacji Narodowej

 

 

100-lecie przemarszu przez Racławice Pierwszej Kompanii Kadrowej pod dowództwem Józefa Piłsudskiego

Okres walki o niepodległość Polski to najpiękniejsze karty historii naszego kraju, które stwierdzają nadludzkie poświęcenie Polaków w boju. Spośród nich na czoło wysuwa się niezwykła postać Józefa Piłsudskiego – komendanta i twórcy organizacji wojskowych – ojca Legionów. To właśnie on – Józef Piłsudski  - 3 sierpnia 1914 r. powołał do istnienia Pierwszą Kompanię Kadrową liczącą około 160 ludzi. Trzy dni później, około godziny 3.00 nad ranem wyruszyła ona z Krakowa i rozpoczęła swój historyczny marsz ku wolności.  Wolności, której tak bardzo pragnęli wszyscy Polacy! Maszerując przez Zabierzów, Krzeszowice, dotarła do naszych Racławic. To tutaj minęła  opuszczony rosyjski posterunek graniczny, gdzie po noclegu w naszej wiosce udała  się w  stronę Miechowa z zamiarem jego zdobycia.

Upamiętniając tamtejsze wydarzenia sprzed 100 lat w niedzielę 12 października 2014 roku odbyła się piękna uroczystość patriotyczna, w której wzięli udział nasi uczniowie i nauczyciele. Po uroczystej mszy św., oficjalnym powitaniu gości przez pana wójta Adama Piaśnika i przemówieniach, mogliśmy obejrzeć wspaniały pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Z pewnością to wydarzenie na długo zapisze się w naszej pamięci.

 

 

 

 

Godziny pracy świetlicy szkolnej:

poniedziałek:  12.25 - 14.25

wtorek: 11.30 - 13.30

środa: 12.25 - 14.25

czwartek: 11.30-13.30

piątek: 11.30 - 13.30

 

 

Witamy w nowym roku szkolnym 2014/2015

Drodzy Uczniowie, życzymy  Wam kolejnego, wypełnionego radością i sukcesami roku szkolnego. Mamy nadzieję, że miło spędziliście wakacje i podczas nich nabraliście sił do dalszej nauki. Przed nami wszystkimi nowe wyzwania, a więc... do pracy. Powodzenia!

 

PODRĘCZNIKI  NA ROK SZKOLNY 2014/15

Podreczniki_na_rok_szkolny_2014-15_klasy.doc

 

XXIX FINAŁ FESTIWALU TEATRALNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY "BAJDUREK"  2014

13 maja 2014 roku w Staromiejskim Młodzieżowym Centrum Kultury w Krakowie odbyły się eliminacje powiatowe XXIX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek". Nasza grupa zaprezentowała "Calineczkę" zdobywając II miejsce i nominację do finału, który miał miejsce w Nowym Sączu 10 czerwca 2014 roku. Na deskach Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w ciągu 3 dni zaprezentowało się 25 najlepszych zespołów teatralnych z terenu Małopolski wyłonionych spośród 149 grup. Tym razem nie było przyznawanych miejsc. Głównym założeniem finałowego spotkania był bowiem przegląd najlepszych grup będących formą konfrontacji i wzajemnej edukacji teatralnej, kopalnią wzorów repertuarowych, warsztatowych i inscenizacyjnych. Nasz teatrzyk "ALE HECA" w ramach występu w finale otrzymał kolejną statuetkę, nagrodę pieniężną, maskotki i słodycze. Znakomita organizacja festiwalu pozwoliła nam wszystkim przeżyć ten dzień niezwykle radośnie i wyjątkowo. 

 

A TAK O NAS PISZĄ W DZIENNIKU POLSKIM!

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3460301,raclawicka-grupa-ale-heca-zachwycila-jurorow-calineczka,id,t.html

 

JURAJSKI MUNDIAL 2014

 

 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU

 

 

VI Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

"Karuzela Marzeń" w Michałowicach!

1 czerwca 2014 roku dla grupy teatralnej ALE HECA to nie tylko Dzień Dziecka. Wczorajszy dzień młodzi aktorzy spędzili w Michałowicach biorąc udział w VI Przeglądzie Amatorskich Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych pt. "Karuzela Marzeń". Kolejny raz wystąpili przed publicznością z bajką "Calineczka" w adaptacji Adama Szafrańca, zdobywając I miejsce. Dodatkowo nasza koleżanka Kinga Mazur zdobyła nagrodę aktorską za rolę myszki. W oczekiwaniu na werdykt jury wszystkie dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach przygotowanych z okazji ich święta. Kolejny raz Michałowice dostarczyły nam wiele radości i emocji. 

 

 

XXIX Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "BAJDUREK"

13 maja okazał się dla naszej grupy teatralnej  wyjątkowo szczęśliwym dniem. Na Festiwalu "Bajdurek", który odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie teatrzyk "Ale heca" zdobył zaszczytne II miejsce i tym samym został nominowany do finałowej gali w Nowym Sączu. To wielki sukces!

 

 

GALA FINAŁOWA II FESTIWALU TEATRÓW SZKOLNYCH POLSKI POŁUDNIOWEJ "SOLVAY" W KRAKOWIE

8 maja 2014 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Krakowie odbyła sie uroczysta gala rozdania nagród w II Festiwalu Teatrów Szkolnych Polski Południowej. Jury konkursowe uznało, że w tym roku nie będzie podziału na I - III miejsce, ponieważ wszystkie zespoły, które zakwalifikowały się do ścisłego finalu stały się zwycięzcami. A w nagrodę każdy finalista otrzymał nagrodę specjalną. Naszej grupie teatralnej przyznano nagrodę specjalną za wykonanie wokalne i kostiumy. Opiekun artystyczny grupy, pani Agata Skotniczna, otrzymała nagrodę specjalną za prowadzenie, organizację i zainteresowanie dzieci powiewem teatru oraz otulenie ich wrażliwością.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

 

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI III MAJA

 

 

EWALUACJA  PROBLEMOWA  ZEWNĘTRZNA

w Szkole Podstawowej w Racławicach  odbędzie się w dniach 28 IV - 9 V 2014 r. Badane obszary: 

1. Procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się.

2. Dzieci nabywają wiadomości i umiejętności określone wpodstawie programowej.

3. Respektowane są normy społeczne.

 

 

            II FESTIWAL TEATRALNY  POLSKI POŁUDNIOWEJ

25 kwietnia 2014 roku grupa teatralna z naszej szkoły wzięła udział w II Festiwalu Tetralnym Polski Południowej  w Krakowie. Na deskach Centrum Sztuki Współczesnej Solvay mali aktorzy słowem i piosenką przedstawili  smutne losy Calineczki. Największy podziw wzbudziło wśród jury przygotowanie wokalne dzieci i kostiumy. 8 maja odbędzie się Wielki Finał, na który zostaliśmy zaproszeni.

 

DZIEŃ ZIEMI

 

 

 

I PRZEGLĄD PIEŚNI I POEZJI PASYJNEJ

W IMBRAMOWICACH

13 kwietnia 2014 roku okazał się kolejnym szczęśliwym dniem dla naszych uczniów. Wczorajszy niedzielny wieczór grupa uczennic z kl. VI w składzie: Patrycja Izdebska, Klaudia Kania, Anna Kordaszewska, Joanna Stachowicz i Jagoda Szymańska, spędziła na terenie klasztoru w Imbramowicach, gdzie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Poezji i Pieśni Pasyjnej. Uczennice wykonały pieśni A. Szafrańca "Adonaj" i "Gdybyś był tylko człowiekiem" zajmując I miejsce. Był również konkurs poetycki skierowany do dorosłych, w którym wzięła udział pani Agata Skotniczna prezentując wiersz "Spotkanie" A. Szafrańca i zdobywając główną nagrodę.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

 

 

"KIELICH GORYCZY"

Taki tytuł nosiło przedstawienie wielkopostne, które mogliśmy obejrzeć 12 kwietnia o godz. 20.00 w naszym kościele parafialnym. Aktorzy - amatorzy, wśród których było wielu rodziców naszych uczniów, przebliżyli publiczności wydarzenia sprzed 2 tys. lat jakie miały miejsce w Ogrójcu. Wizja Męki Chrystusa wprowadziła nas w rozpoczynający się Wielki Tydzień tak ważny dla każdego chrześcijanina. Występującym gratulujemy odwagi.

 

WITAMY  WIOSNĘ !!!

21 marca z wielką radością powitaliśmy wiosnę. Klasy II i III pod okiem swoich wychowawców Pani Elżbiety Nawary i Pani Wiesławy Stanek przygotowały piękną akademię, po której tradycyjnie spalono Marzannę - to tak na wszelki wypadek, aby czasami nie przyszło do głowy złej Zimie powrócić do nas.

 

Dzisiaj zielono było nie tylko w uczniowskich głowach, ale również na szkolnych korytarzach, ponieważ w dniu dzisiejszym obowiązywała wszystkich zielona garderoba.

 

TURNIEJ  WIEDZY  POŻARNICZEJ

19 marca 2014 roku odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", w których wzięli udział nasi uczniowie z kl. V. Hubert Całus zdobył I miejsce i tym samym zakwalifikował się do dalszego powiatowego etapu. Trzymamy za niego kciuki! Koleżanka Aleksandra Krok otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY

5 MARCA 2014 roku w Zespole Szkół w Przegini odbyło się Gminne Dyktando o Pióro Wójta Gminy Jerzmanowice - Przeginia. Nasza uczennica kl. VI Jagoda Szymańska zdobyła w nim III miejsce.

 

 

SPORTOWE SUKCESY

Marzec rozpoczął się dla naszych uczniów wspaniale. 3 marca w Przegini, zarówno dziewczyny jak i chłopcy z kl. V-VI, wzięli udział w Halowym Gminnym Turnieju Piłki Nożnej oraz w Gminnych Zawodach w Tenisie Stołowym zorganizowanych z okazji otwarcia sali gimnastycznej w Przegini. Okazało się, że Racławice zgarnęły niemal wszystkie nagrody. Oto one:

I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt

II miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

I miejsce dla Izabeli Sołtysik z kl. VI w tenisie stołowym

II miejsce dla Joanny Stachowicz z kl. VI w tenisie stołowym

I miejsce dla Bartosza Pabiska z kl. VI w tenisie stołowym

Jesteście MISTRZAMI! Gratulacje!

 

 

REKRUTACJA DZIECI DO PRZEDSZKOLA

na rok szkolny 2014/15 odbywa się w dniach 1 - 31 marca 2014 r.

REKRUTACJA_DO_PRZEDSZKOLI.docx

Karta_zapisu_2014.doc

Nowy_regulamin_zapisow_2014.docx

 

 

II MISTRZOSTWA GMINY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM O PUCHAR WÓJTA

26 lutego 2014 roku nasi uczniowie wzięli udział w kolejnych gminnych zawodach narciarskich o puchar Wójta Gminy Adama Piaśnika. Tym razem z powodu nie najlepszych warunków pogodowych i braku śniegu w Paczółtowicach zawody zostały zorganizowane na stoku narciarskim w Spytkowicach. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze i czwórka z nich dostała się do zawodów powiatowych. A oto nasi mistrzowie:

I miejsce Klich Martyna z kl. IV

II miejsce Czarnul Zuzanna z kl. V

II miejsce Hubert Szlachta z kl. III

III miejsce Szymon Nitwinko z kl. IV

Wszystkim gratulujemy!

 

IV miejsce w tenisie stołowym drużynowym chłopców na szczeblu powiatowym.

W dniu 21 lutego 2014 roku chłopcy z klasy VI w składzie: Bartosz Pabisek, Wiktor Przywora i Tomasz Kurdziel wzięli udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym, które odbyły się w Krakowie. Zdobyli tam IV miejsce.

 

WALENTYNKI

 

 

II miejsce dla teatrzyku "Ale heca" w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych Kraków - Podgórze

30 stycznia 2014 roku zakończyliśmy sezon jasełkowy biorąc udział w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych "Anioł pasterzom mówił", który odbył się w Krakowie, dzielnicy Podgórze. Nasza grupa prezentując przedstawienie "Wielkie Rzeczy uczynił mi..." już po raz ostatni w tym roku, zdobyła wysokie II miejsce. Życzymy Wam młodzi aktorzy, abyście jasełkowy sukces powtórzyli na wiosennych przeglądach teatralnych.

 

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Dziadkowie przy słodkim poczęstunku mogli wysłuchać płynące z ust wnucząt piękne wierszyki, życzenia i piosenki. Nie zabrakło również tańców. Głównym punktem programu było przedstawienie jasełkowe, które wywołało wśród widowni wiele wzruszeń. 

http://www.youtube.com/watch?v=ZZJdYKYPJrI

 

BAL KARNAWAŁOWY

Od wielu już lat zwyczajem naszej szkoły jest bal karnawałowy organizowany dla przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. W każdym roku pomysły rodziców i dzieci co do kostiumów wszystkich zadziwiają i zachwycają.

 

I miejsce dla grupy teatralnej "Ale heca" w IX Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Zatorze.

19 stycznia 2014 roku nasza grupa teatralna wzięła udział w IX Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Zatorze. Na scenie tamtejszego Domu Kultury przedstawieniem 'Wielkie Rzeczy uczynił mi..." wywalczyliśmy I miejsce. Ale to nie jedyna nagroda, która trafiła w nasze ręce. Jury przyznało również nagrodę dla Martyny Klich - Maryi - za popisy wokalne. Natomiast nagrody za grę aktorską trafiły do Kingi Mazur, która wystąpiła w roli kota, Piotra Wąsa - odtwórcy roli Józefa, Jakuba Kordaszewskiego - odtwórcy dwunastoletniego Jezusa i Ani Kordaszewskiej, która wcieliła się w postać Maryi-narratorki. Wszystkim artystom gratuluję kolejnego zwycięstwa życząc dalszych sukcesów na scenie. Już czeka na nas Kraków. Zatem powodzenia!

 

Archidjecezjalny Zjazd Kolędników Misyjnych w Niegowici

Dzięki naszemu Ks. Proboszczowi w dniu wczorajszym wzięliśmy udział w Archidiecezjalnym Zjeździe Kolędników Misyjnych, który miał miejsce w Niegowici. To właśnie tutaj swoją pierwszą posługę kapłańską sprawował Ks. Karol Wojtyła. Wypełnieni radością wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św., która zgromadziła ponad tysięczną rzeszę małych kolędników. Był czas na modlitwę, zabawę, taniec i śpiew. Nie zabrakło również łakoci. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domów. A naszemu rozpromienionemu Proboszczowi, który jak dobry Pasterz opiekował się swoimi owieczkami, składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

 

"Wielkie Rzeczy uczynił mi..." - jasełkowy występ grupy teatralnej w naszej świątyni

ANDRZEJKOWE CZARY-MARY

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Dzień Edukacji Narodowej

http://www.youtube.com/watch?v=YU9sGvKlLug

Ślubowanie I klasy

 

Dzień Bezpieczeństwa w naszej gminie

 

VI Bieg po Dolinie Będkowskiej

III miejsce dla Patrycji Klich z kl. VI

 

 

ROK SZKOLNY 2013/2014

 

 

 

 

II miejsce w XXVIII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "BAJDUREK" - Kraków 2013'

 

 

I miejsce w VII Spotkaniach Teatralnych Zator 2013 dla teatrzyku Ale heca!

20 kwietnia 2013 roku w Domu Kultury w Zatorze odbyły się VII Spotkania Teatralne, w których udzial wziął nasz szkolny teatrzyk. W tym roku zaprezentowali przedstawienie pt. "Tropiciele" zdobywając kolejny raz I miejsce.

http://www.youtube.com/watch?v=DVLoTSrHz-A

 

POWITANIE WIOSNY PRZEZ KL. II

 

 

MISTRZOSTWA  GMINY JERZMANOWICE-PRZEGINIA  W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM O PUCHAR WÓJTA

I miejsce Martyna Klich kl. III - kategoria dziewczęta kl. I-III

I miejsce Hubert Szlachta kl. II - kategoria chłopców kl. I-III

III miejsce Tobiasz Sroka kl. III - kategoria chłopców kl. I-III

III miejsce Zuzanna Czarnul kl. IV - kategoria dziewcząt kl. IV-VI

III miejsce dla pani Agaty Skotnicznej w kategorii open kobiet

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

 

 

VIII PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH  - ZATOR 2013

12 stycznia 2013 roku nasz szkolny teatrzyk "Ale heca" wziął udział w VIII Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który miał miejsce w Domu Kultury w Zatorze. Tym razem mali aktorzy przedstawili  jasełka pt. "Ach! Co za noc" zdobywając I miejsce. Piękne i wzruszające pastorałki zachwyciły publiczność i jury. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

 

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

 

ANDRZEJKOWE CZARY-MARY

 

11 LISTOPADA - Święto Odzyskania Niepodległości

 

Lolek z ciszy niepokalanej - 28 października 2012 r. w świątyni w Racławicach miał miejsce występ naszego teatrzyku. Dzieci z pomocą swoich starszych kolegów przedstawili historię małego Lolka - Karola Wojtyły wg scenariusza A. Szafrańca.  W wykonaniu chórku mogliśmy usłyszeń 6 pięknych utworów  pochodzących ze scenariusza i obrazujących to, co działo się na scenie. Opowieść o dzieciństwie wielkiego Polaka - bł. Jana Pawła II - przybliżyła wszystkim jeszcze bardziej tą postać, wywołała wiele emocji i wzruszeń.

Na zdjęciu sen Lolka, w którym chłopiec żegna się z Emilią, swoją matką.

A to cała obsada sztuki.

 

Akcja rodziców "malujemy szatnię"

Dyrektor szkoły Wanda Żak dziękuje rodzicom za pracę społeczną przy odmalowaniu szkolnej szatni, a wszczególności: Krzysztofowi Kroczka, Annie i Bogdanowi Mirek, Agacie i Markowi Skotnicznym, Annie i Grzegorzowi Hrabia, Zbigniewowi Korbielowi, Krzysztofowi Radko, Dariuszowi Szlachcie, Barbarze i Pawłowi Całus, Leszkowi Czarnul.

Po raz kolejny rodzice udowodnili, że nawet wtedy gdy szkole dokucza brak pieniędzy, można zdziałać wiele dobrego. Przypominamy, że w roku ubiegłym pan Adrian Skotniczny nieodpłatnie odnowił i pomalował salę gimnastyczną. Takich rodziców można nam pozazdrościć. Jeszcze raz wielkie wyrazy uznania.

 

Dzień Edukacji Narodowej

Każdy uczeń wie, że 14 październik to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji co roku w naszej szkole odbywa się uroczysta akademia. W tym roku program artystyczny przygotowała klasa VI pod okiem wychowawcy pani Barbary Jochymczyk.

 

Ślubowanie klasy I

W tym roku szkolnym wychowawcą kl. I jest pani Elżbieta Nawara. To na jej głowie spoczęło przygotowanie pierwszoklasistów do tak ważnego wydarzenia jakim jest dla uczniów uroczyste ślubowanie.

 

Dzień Chłopaka w kl. V

Korzystając z pięknej pogody kl. V postanowiła uczcić Dzień Chłopaka przy ognisku piekąc kiełbaski. Po konsumpcji przyszedł czas na wspólną zabawę i integrację klasy. Ależ był ubaw. Humory dopisywały i wszyscy chceili jeszcze, jeszcze...

 

 

Pożegnanie lata

II miejsce dla kl V w konkursie balonowym.

Jagoda Szymańska z kl. V otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim fragm. "PanaTadeusza" A. Mickiewicza.

Samorząd  Uczniowski

Jak co roku we wrześniu odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Oto jego skład: przewodniczący szkoły  Sebastian Bigaj, z-ca przewodniczacego Katarzyna Skotniczna, sekretarz Patrycja Mirek, skarbnik Daniel Sioła,  rzecznik praw ucznia Aleksandra Radko.

Opiekunem SU została pani Agata Skotniczna.

 

ROK SZKOLNY 2012/2013 ROZPOCZĘTY!

 

Nareszcie wakacje!!!

Czy jest ktoś, kto nie cieszy się z nadejścia wakacji? Wydawałoby się, że nie, a tymczasem klasie VI wcale nie było do śmiechu kiedy wręczano im świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Cóż, każdy z nich wie, że przyszedł czas pożegnać się z młodszymi kolegami i nauczycielami. Żal się rozstawać pomimo tego, że czasami narzekało się na wiele spraw. We wrześniu już nic nie będzie takie samo.

Koledzy i koleżanki z kl. V swoim humorystycznym programem chcieli rozweselić smutne miny szóstoklasistów.

A to pamiątkowe zdjęcie kl. VI z wychowawczynią panią Renatą Kordaszewską.

 

Studio nagrań w Krakowie

Nasze uczennice: Ola Babiuch, Kasia Skotniczna, Magda Izdebska i Ola Radko miały przyjemność uczestniczyć w nagraniach pastorałek i piosenek do nowych scenariuszy  Baśniowej Kapeli. W profesjonalnym studiu, pod okiem znakomitego twórcy muzyki pana Artura Kaszowskiego, dziewczyny czuły się jak rybki w wodzie. Cóż, można im tylko pozazdrościć, bo nie każdy ma okazję być w miejscu, gdzie tworzy się muzykę.

 

Mój talent - Noc Świętojańska w Jerzmanowicach

23 czerwca 2012 roku w Jerzmanowicach z okazji Nocy Świętojańskiej odbył się konkurs dla dzieci zatytułowany "Mój talent". Wzięły w nim udział również nasze uczennice. Kasia Hrabia z kl. V zaprezentowała publiczności gimnastykę akrobatyczną, gdzie swoimi niezwykłymi umiejętnościami zachwyciła jury zdobywając I miejsce.

W konkursie wzięły również udział: Ola Babiuch, Ola Radko i Magda Izdebska. Zaśpiewały one wzruszającą piosenkę pt. "Bal drewnianych lalek".

Publiczność mogła wsłuchiwać się również w piękną grę na flecie Patrycji Widyna z kl. VI.

 

III miejsce dla teatrzyku ALE HECA!

4 czerwca nasz teatrzyk odbył podróż do Raciborowic, aby wziąć udział w  Powiatowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Teatrow Amatorskich "Karuzela Marzeń". W zmaganiach uczestniczyło 9 grup teatralnych prowadzonych przez domy kultury, szkoły podstawowe, gimnazjalne i licealne z powiatu krakowskiego, myślenickiego i chrzanowskiego. Byliśmy jednymi z najmłodszych uczestników festiwalu, ale mimo tego przedstawieniem "Zagubiony czas" wg scenariusza Adama Szafrańca wywalczyliśmy jakże cenne dla nas III miejsce. Ponadto nasza koleżanka Ola Babiuch zdobyła nagrodę indywidualną za najlepszą grę aktorską, a panią Agatę Skotniczną doceniono za dobrą i twórczą pracę z dziećmi. Wszystkim aktorom składamy wielkie gratulacje.

 

Jurajskie Euro 2012

Uczniowie kl. IV: Wiktor Przywora, Norbert Chochół i Bartosz Sosur weszli w skład drużyny Rosji, która brała udział w Turnieju Piłki Nożnej "Jurajskie Euro 2012" zorganizowanego przez Gminy: Jerzmanowice, Sułoszowa,  Skała, Iwanowice i Słomniki,  zdobywając wicemistrzostwo. Oprócz tego Wiktor Przywora zdobył dyplom i statuetkę dla najlepszego piłkarza na boisku. Oby tak dalej! Gratulacje!

 

Dzień Rodziny  to szczególny dzień, w którym w szkole gromadzą się zarówno dzieci jak i ich rodzice. Tego roku uroczystą akademią przygotowała kl. II i teatrzyk Ale heca. Rodzice mogli obejrzeć wzruszające przedstawienie pt." Zagubiony czas", w którym opowiedziana została historia Franka i Anielki - dwójki rodzeństwa - dla których rodzice nie mieli czasu. Dzieci wyruszyły na jego poszukiwanie  do lasu, gdzie zgubiły powrotną drogę i byli zmuszeni spędzić noc w ciemnym lesie wśród strachów. Na szczęście mieli przyjaciela psa, który nie odstępował ich nawet na krok. Zaniepokojeni rodzice wyruszyli na poszukiwanie swoich dzieci. Ich miłosć zwyciężyła - dzieci całe i zdrowe zostały odnalezione.

Licznie zgromadzona publiczność była wsłuchana w piękne piosenki, które wzruszały i wyciskały łzy.

Występ dzieci dał rodzicom wiele do myślenia. Wiekszosć z nich pewnie zadawał sobie pytanie: " Jak to jest z tym czasem dla dzieci w mojej rodzinie?".

 

Kreatywny Nauczyciel

W tym roku szkolnym Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty ogłosiło konkurs pod tytułem "Kreatywny Nauczyciel". Udział w nim wzięła pani Agata Skotniczna, która zdobyła III miejsce w województwie małopolskim, a tym samym tytuł "Kreatywnego Nauczyciela". Uroczystość wręczenia nagród przez panią wice Kurator Oświaty oraz pana Marszałka miasta Krakowa odbyła się 21 maja 2012 roku. Serdecznie gratulujemy.

 

EKO - WIOSNA Libiąż 2012

17 maja 2012 roku nasz teatrzyk Ale heca już po raz trzeci wziął udział XII Wojewódzkim Przeglądzie Przedstawień Ekologicznych w Libiążu, gdzie wywalczył II miejsce prezentując spektakl pt. "Ratujmy Matkę Ziemię".

Tu można obejrzeć fragment występu:  http://www.youtube.com/watch?v=dV5IiGrAAe4&feature=share

 

Dzień uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Święto Konstytucji 3 maja jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków, toteż nie można było pominąć tej uroczystości w naszej szkole. Akademię z tej okazji przygotowała pani Klaudia Niedźwiedź z uczniami kl. V i VI. Dzieci przeniosły się w czasy ostatniego króla Polski Augusta Poniatowskiego mając możliwość obserwowania prac nad uchwaleniem Konstytucji.

Dzień Ziemi

 

 

 

I Gminny Rajd Historyczno-Przyrodniczy - Łazy 2012

Uczennice klasy V i VI: Aleksandra Babiuch, Magdalena Izdebska, Weronika Korbiel, Sandra Kasprzyk, IzabelaStachowicz i Katarzyna Skotniczna, wzięły udział w rajdzie zorganizowanym na terenie Łaz przez wójta Adama Piaśnika, zdobywając II miejsce.

Gratulujemy!

 

Powitanie wiosny

Kto nie cieszyłby się z nadejścia wiosny skoro wszyscy czekali na nią z tak wielką niecierpliwością? No ale żeby na dobre u nas zagościła, klasa III pod opieką pani Elżbiety Nawary przygotowała dla nas piękny program artystyczny. Uczniowie wcielili się w leśne zwierzęta, które przygotowują się na przyjście wiosny. Oczywiście nie zabrakło też Marzanny, która tradycyjnie została spalona na boisku szkolnym.

Wycieczka do Bochni

Noc z 9 na 10 lutego 2012 roku uczniowie kl. IV-VI spedzili w Kopalni Soli w Bochni. Nocy spędzonej 250 metrów pod ziemią towarzyszyły  dodatkowe atrakcje w postaci przejazdu podziemną kolejką, zwiedzania interaktywnej trasy kopalni, zjazdu 140 metrową zjeżdżalnią i dyskoteki trwającej do godz. 24-ej. Dzieci miały również do dyspozycji boisko sportowe, gry interaktywne i stoły do tenisa.

Dla wielu uczestników to była pierwsza noc spędzona poza domem bez mamy i taty. Nauczyciele z tej to okazji zaopatrzyli się w znaczną ilość chusteczek higienicznych, ale jak się potem okazało były niepotrzebne - nie spadła nawet jedna łza. Wszyscy bardzo dzielnie znieśli rozłąkę z rodzicami. Wystarczy spojrzeć na ich rozpromienione buzie.

 

Wycieczka zakończyła się wizytą w jednym z krakowskich kin. Uczniowie zgodnie wybrali film "Alvin i wiewiórki". Trochę zmęczeni, ale zo to w doskonałych humorach wrócili szczęśliwie do domu.

 

Walentynki

No cóż, w tym roku ulubione święto wszystkich zakochanych wypadło podczas ferii zimowych, nie przeszkodziło to jednak w dotarciu do naszej szkoły poczty walentynkowej. 9 lutego wszyscy tłumnie zgromadzeni na korytarzu z uwagą słuchali, kiedy padnie ich nazwisko.

 

Listonosze pracowali w pocie czoła. Uczniów całkiem sporo, a przecież niektórzy z nich otrzymali po kilka przesyłek od Walentego.

 

Walenty pamietał także o nauczycielach.

 

VII Przegląd Przedstawien Jasełkowych - Zator 2012

29 stycznia 2012 roku nasz teatrzyk wziął udział w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych, który odbył się w Domu Kultury w Zatorze. Występ oceniało profesjonalne jury, które brało pod uwagę grę aktorską, scenografię, stroje i oprawę muzyczną spektaklu. Nasi uczniowie zostali ocenieni najwyżej zdobywając tym samym I miejsce w konkursie. Ich sukces jest tym większy, że rywalizowali z grupami gimnazjalnymi i licealnymi. Na szczególne uznanie  zasługuje nasza koleżanka Aleksandra Babiuch, która dodatkowo wyśpiewała nagrodę indywidualną. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Pasterze skłądają dary Jezusowi.

Przebiegły diabeł nie może uwierzyć w to co widzą jego oczy.

Zapraszamy na Facebooka naszego teatrzyku. http://www.facebook.com/pages/Ale-heca/345988655419199

Obejrzyj nas - fragment występu z Zatora http://www.youtube.com/watch?v=aiqiBAluWyg&feature=youtu.be

 

Dzień Babci i Dziadka

20 stycznia 2012 roku o godz. 11.00 sala gimnastyczna wypełniona została po brzegi babciami i dziadziusiami. Z okazji ich zbliżającego się święta, przy kawie, herbacie i ciasteczku mogli podziwiać swoich wnuków. W ich wykonaniu obejrzeli piękne jasełka, wysłuchali wiele zabarwionych humorem  wierszyków i wzruszających piosenek. 

Obejrzyj nas:http://www.youtube.com/watch?v=y8dBU29onCI&feature=mfu_in_order&list=UL

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. Zapraszamy.

 

Bal Karnawałowy

17 stycznia 2012 roku o godz. 16-ej na sali gimnastycznej zgromadziło się wiele niezwykłych postaci. Aż trudno było rozpoznać w nich naszych uczniów.

 Bal Karnawałowy cieszy się wielkim zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów, ale i rodziców. To oni wraz ze swoimi pociechami wymyślają niezwykłe przebrania. Z roku na rok ich pomysły są coraz bardziej ciekawe i zaskakujące.

Czy wróżki kochają biedronki? W świecie dziecięcych marzeń wszystko staje się możliwe.

Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 

Misjonarski Ośrodek Formacyjny VINCENTINUM
w Krzeszowicach

22 stycznia 2012 roku dzieci z teatrzyku Ale heca wystąpiły w Domu Księży Misjonarzy z jasełkami "Tu Słowo Ciałem się stało". Pragniemy podziękować Ks. Jackowi Lasoniowi za niezwykle ciepłe i serdeczne przyjęcie nas w swoich progach. Bóg zapłać.

glowny

 

Jasełka w świątyni w Racławicach

15 stycznia 2012r o godz.17.00 w kościele w Racławicach wystąpił nasz szkolny teatrzyk "Ale heca". Dzieci przedstawiły jasełka pt. "Tu Słowo Ciałem się stało", oparte na fragmentach scenariuszy Pana Adama Szafrańca. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła w swoich sercach przeżyć narodziny Bożej Dzieciny.  


 

Maryja z Józefem daremnie poszukiwali miejsca, gdzie mogłoby się narodzić Święte Dziecię. Przebiegły diabeł skutecznie zamykał przed nimi drzwi do ludzkich serc. Długo błądzili, aż wreszcie znaleźli ubogą stajenkę. Nie była ona miejscem godnym Syna Bożego, ale była przytulna i ciepła. To tu pośród zwierząt, na sianku narodzil się Boży Syn.

 

W tym czasie  pasterze przebywali na górskiej hali. Dzień chylił się ku zachodowi, więc  rozpalili ognisko i doglądali owiec.  Jak tylko zasnęli pojawiły się anioły, które obwieściły im radosną nowinę:  „Pastuszkowie, zabierajcie owce! Biegnijcie do Betlejem! Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was, że znajdziecie niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie.”

 Nie tylko pastuszkowie powędrowali do stajenki. Pokłon Maleńkiemu złożyli również trzej królowie, skladając u Jego stóp złoto, kadzidło i mirrę.

Mimo znakomitej gry aktorskiej diabeł poniósł całkowitą klęskę. Krzyczał z rozpaczy: „Ajajajajaj! Jaki głupi kraj! […] Jestem przegrany! Czarcie jedyny, nie poczuwam się do winy! Tyle pracy, tyle zachodu… Trudziłem się nadaremnie! On jest mocniejszy ode mnie!”

Występ dzieci nagrodzony został gromkimi brawami, które zachęciły je do bisowania pięknych pastorałek. Na zakończenie z ust Księdza proboszcza Jana Molandy padły pod adresem małych aktorów i pani Agaty Skotnicznej słowa podziwu i uznania.

 

Przegląd Kolęd, Pastorałek i Przedstawień Jasełkowych „Hej, wesoła nowina” - Kraków 2011

W dniach 12-14 grudnia 2011 roku w Domu Kultury Podgórze odbył się przegląd przedstawień jasełkowych i pastorałek, w którym udział wziął nasz szkolny teatrzyk. Wystąpił on z jasełkami pt. "Tu Słowo Ciałem się stało" wg scenariusza Pana Adama Szafrańca. Dzień występu 13 grudzień okazał się dla nich bardzo szczęśliwy, ponieważ zajęli I miejsce. Słowa uznania należą się im tym bardziej, gdyż dla wielu małych artystów był to pierwszy wyjazdowy występ. Brawo dzieciaki!

 

Przygoda z Baśniową Kapelą w studio nagrań

 

 

Ekologia w naszej szkole

Niezwykła lekcja przyrody

 

Dzień Rodziny

to jedno z najpiękniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole. Jest to szczególny dzień zarówno dla mamy, taty, jak i ich pociech. W tym dniu rodzice mogą usłyszeć z ust dzieci najszczersze i najpiękniejsze wyznania miłości, wdzięcznosci. Tego roku Dzień Rodziny obchodzony był 7 czerwca. A wszystko zaczęło się o godz. 18-ej... 

Rodzice mogli obejrzeć występ szkolnego teatrzyku "Ale heca", który zaprezentował zwycięskie przedstawienie z konkursu teatralnego z Libiąża pt. "Z prochu i żebra", a także występ klasy I, będący podsumowaniem zrealizowanego projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy".         Dzieci ruchem ciała, śpiewem i słowami pokazały piękne stworzenie świata. Narodziny Adama, jego płynne ruchy w takt płynącej muzyki zachwyciły publiczność. Cóż, Adam mimo pięknego raju, urzekającej roślinności i zwierząt go otaczających nie był  szczęśliwy. Dokuczała mu samotność. Dlatego też Bóg postanowił urozmaicić jego życie i podarować mu prezent. Kiedy Adam zasnął Bóg wyłamał z jego boku jedno żebro, które posłużyło mu do stworzenia Ewy. Wkrótce pierwsi rodzice zostali zaślubieni. Jednak ich sielankowe życie w raju szybko się skończyło. Ewie, mającej, jak każda kobieta, zachcianki i kaprysy, przyszła ochota na skosztowanie jabłka.

Zerwała go z drzewa zakazanego i jako dobra i kochająca żona podzieliła się nim z Adamem. Rozpętała się burza. Rozgniewany Bóg wypędził ich z raju. Ale historia się nie kończy. Otóż Ewa zapragnęła mieć dzieci. Adam zwrócił się o pomoc do Boga. Dopiero kiedy pierwsi rodzice otrzymali odpowiednie wskazówki udzielone przez Boga opuścili raj. Wkrótce na ziemi pojawiło się pierwsze potomstwo Adama i Ewy. Pierwsi rodzice obdarzyli ich od samego początku bezgraniczną miłością.

 

 

Dzień Sportu

Dla uczniów naszej szkoły 1 czerwca to nie tylko Dzień Dziecka, ale również Dzień Sportu. W tym roku pogoda nam dopisywała, więc wszystkie konkurencje odbyły się na świeżym powietrzu. No, może z wyjątkiem konkursu plastycznego, w którym uczniowie każdej klasy prześcigali się w pomysłach, jak zilustrować hasło "Żyj zdrowo, na sportowo".

 

 Po ukończeniu plac plastycznych przyszło się zmierzyć w konkurencjach sportowych przygotowanych przez pana Marcina Gałkę. Jedną z nich było przeciąganie liny, gdzie swoich sił próbowali zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Byliśmy również świadkami najpowolniejszej jazdy na rowerze wytyczonym torem, gdzie bezkonkurencyjny był Michał Izdebski z kl.V. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją zręczność podbijając wałkiem piłeczkę pingpongową, "sprzątając świat" na czas, a także rzucając do skrzyni piłkami różnej wielkości. Był też do pokonania tor przeszkód, gdzie liczył się każdy ułamek sekundy. Bardzo licznie uczestniczono również w konkurencji polegającej na zbiciu piłką lekarską jak największej ilości pochołków. Najwięcej radości przyniosła wszystkim ostatnia konkurencja, w której rzucano jajkiem na odległość. Mistrzami okazali się tutaj uczniowie kl. VI.

Wszystkie zabawy i zawody sportowe dostarczyły dzieciom wiele emocji i radosnych przeżyć.

 

 

XI Wojewódzki Przegląd Przedstawień i  Filmów Ekologicznych w Libiążu

20 maja 2011 roku na scenie Libiąskiego Centrum Kultury odbył się  XI Wojewódzki Przegląd Przedstawień i Filmów Ekologicznych, w którym już po raz drugi udział wziął nasz szkolny teatrzyk "Ale heca".  Tym razem zaprezentował sztukę pt. "Z prochu i żebra" wg scenariusza A. Szafrańca. Młodzi aktorzy przypomnieli widowni cud stworzenia świata, a także niszczycielską działalnosć człowieka, prowadzącą do zagłady Ziemi. Występ naszego teatrzyku zachwycił nie tylko publiczność, ale zdobył także uznanie jury, które przyznało mu   I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

 Ponadto nasi uczniowie zdobyli również nagrody indywidualne. Za grę aktorską wyróżnienia otrzymały:

Kamila Zmysło z kl. VI za rolę Boga i Aleksandra Babiuch z kl. V za rolę narratora i popisy wokalne.   

Podziękowania otrzymała również pani Agata Skotniczna za pracę włożoną w przygotowanie wspaniałego spektaklu. GRATULUJEMY!!!

 

Wycieczka do Szczawnicy

 W dniach 17-19 maja 2011 roku uczniowie kl. IV-VI byli na wycieczce w Szczawnicy. W pierwszym dniu zwiedziliśmy zamek w Niedzicy i odbyliśmy godzinny rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim.

 

 

Późnym popołudniem udaliśmy się na obiadokolację i nocleg.    Następnego dnia wyjechaliśmy wyciągiem krzesełkowy na Palenicę, skąd podziwialiśmy piękne widoki. Następnie zeszliśmy nad spływ Dunajca, obserwowaliśmy pracę flisaków. Odnowioną promenadą wróciliśmy na obiad, a po południu poszliśmy zwiedzać miasteczko. Wieczór spędziliśmy przy grillowaniu kiełbasek.

 

Trzeciego dnia z trudem pokonaliśmy wąwóz Homole, ponieważ większość uczestników wycieczki strasznie narzekała na ból nóg. Pewnie wędrowali po swoich pokojach całą noc. Po obiedzie wyjechaliśmy ze Szczawnicy odwiedzając po drodze kino. Niektórzy mieli okazję obejrzeć po raz pierwszy w życiu film w 3D. Wszyscy zgodnie wybrali "Gnomea i Julię". 

 

XXVI Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2011

W dniu 10 maja 2011 r. teatrzyk "Ale heca" wziął udział w XXVI Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Przegląd odbył się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Uczniowie naszej szkoły wystąpili z przedstawieniem zatytułowanym "Z prochu i żebra", wyreżyserowanym przez panią Agatę Skotniczną.

Teatrzyk zaprezentował się z jak najlepszej strony. Dzieci świetnie się bawiły i swobodnie poruszały się na scenie.Piękny śpiew Oli Babiuch, dobra gra aktorska odtwórców głównych ról, a do tego gra świateł  i godne podziwu stroje wykonane przez panią Agatę sprawiły, że przedstawienie stało się pięknym spektaklem teatralnym. 

Jury w składzie:  Ewa Różańska, Krystyna Hussak-Przybyło, Włodzimierz Jasiński, Andrzej Róg  przyznało dzieciom  wyróżnienie.     

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
    Racławice 329
    32-049 Przeginia


  • 12 2586050

Galeria zdjęć