Nawigacja

 • OGŁOSZENIE !

  Ogłoszenie!

  W najbliższy poniedziałek tj. 7 września o godz.18.00 odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie Rodziców. Wchodząc do szkoły bardzo proszę o założenie maseczki i dezynfekcję rąk, a następnie przejście na salę gimnastyczną.

  Zapraszam

  Agata Skotniczna

  dyrektor szkoły

 • WPŁATY ZA OBIADY

  Wpłaty  za obiady należy dokonywać przelewem na nr konta bankowego:

  33 8589 0006 0150 0450 1948 0006

   

 • OGŁOSZENIE!

  OGŁOSZENIE!

  1 września - rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

  Około 9.00 uczniowie po kolei klasami wchodzą do szkoły z założonymi maseczkami. Przy wejściu dezynfekują ręce i udają się bezpośrednio do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Przebywając w wyznaczonej sali mogą zdjąć maseczkę.

  Nie ma uroczystej akademii na sali gimnastycznej.

  Rodzice nie wchodzą na teren szkoły.

  Na uczniów przy wejściu do szkoły będą czekali wychowawcy.

  Zebranie z Rodzicami odbędzie się 7 września o godz. 18.00 na sali gimnastycznej z zachowaniem przepisów sanitarnych (zasłonięte usta, zdezynfekowane ręce oraz zachowana 1,5 m. odległość.

  Zapraszam

  Agata Skotniczna

  dyrektor szkoły

 • OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW DZIECI Z PRZEDSZKOLA

  Zebranie Rodziców dzieci, które od 1 września będą uczęszczały do przedszkola (maluchy i zerówka) w Racławicach odbędzie się 31 sierpnia o godz. 17.30.

  Aby wejść na teren szkoły należy obowiązkowo założyć maseczkę i zdezynfekować ręce wchodząc głównym wejściem.

  Zapraszam

  Agata Skotniczna

  dyrektor szkoły

 • OGŁOSZENIE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW Z PACZÓŁTOWIC

  Serdecznie zapraszam Rodziców z Paczółtowic, którzy zapisali swoje dzieci do szkoły podstawowej w Racławicach na spotkanie w poniedziałek 31 sierpnia godz.18.00.

  Proszę o przybycie wraz z naszymi przyszłymi uczniami.

  Wchodząc na teren szkoły proszę o założenie maseczki i dezynfekcję rąk.

 • DOBRE WIADOMOŚCI!

  Kolejna wspaniała wiadomość dla uczniów szkoły podstawowej w Racławicach! Dzięki staraniom wójta gminy Pana Tomasza Gwizdały i jego zastępcy Pana Marcina Kyca otrzymaliśmy 82 630,00 zł dotacji na remont boiska szkolnego. Pozyskane środki stanowią ponad 50% wartości zadania, które obejmować będzie rozebranie zniszczonej nawierzchni asfaltowej, wymianę podbudowy, profilowanie i zagęszczenie podłoża, wykonanie nawierzchni z poliueratu oraz montaż wyposażenia do gry w koszykówkę. Jest to dla nas bardzo ważna i wyczekiwana inwestycja, dzięki której zwiększy się aktywność fizyczna naszych uczniów.

  Od września rusza także projekt: „Wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów”, na który gmina pozyskała dla szkoły w Racławicach 221 355,00 zł. Dzięki temu będą organizowane dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania z chemii, przyrody, biologii, matematyki, informatyki i języka angielskiego, a także zajęcia wyrównawcze z chemii, matematyki i języka angielskiego. Oprócz tego będą zajęcia rozwijające przedsiębiorczość, kreatywność i współpracę w grupie. W projekcie przewidziano także wycieczki do ZOO, Planetarium, do Ogrodu Doświadczeń oraz udział w warsztatach organizowanych przez UJ. Wzbogacone będzie również wyposażenie szkoły w kolejne multimedialne środki dydaktyczne, laptopy, urządzenia wielofunkcyjne i inne.Myślę, że każdy uczeń znajdzie dla siebie zajęcia, dzięki którym będzie mógł rozwijać zainteresowania i pasje.

  Dziękuję w imieniu całej społeczności szkolnej.

  Agata Skotniczna dyrektor szkoły

 • Zakończenie roku szkolnego.

  W tym roku mamy nietypowe zakończenie roku szkolnego. Poniżej przedstawiam harmonogram odbioru świadectw.

  26 czerwca o godz.8.30 odbiór świadectw kl. 7 i 8.

  Godz. 9.30 odbiór świadectw kl.1 i 2

  Godz. 9.50 odbiór świadectw kl. 3 i 4

  Godz. 10.10 odbiór świadectw kl.5 i 6

  Od 9.00 - 11.00 odbiór dyplomów dla przedszkolaków.

  Godz.17.00 - msza św.Uczniowie wchodząc do szkoły muszą mieć założone maseczki.

  Jeśli ktoś nie będzie mógł odebrać świadectwa w wyznaczonym terminie, będzie taka możliwość w pierwszym tygodniu wakacji w sekretariacie szkoły w godz.8.00-13.00. lub we wrześniu.

 • WAŻNE !!!

  Wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć naukę w naszej szkole proszę o wypełnienie poniższej karty i dostarczenie do sekretariatu szkoły do dnia 30 czerwca w godz. 8.00 - 13.00.

  karta_zapisu_Raclawice.docx

 • OGŁOSZENIE!!!

  Informujemy, że  nasze przedszkole przy Szkole Podstawowej w Racławicach będzie pełniło dyżur w miesiącu sierpniu. 

  Poniżej zamieszczamy potrzebne dokumenty, które należy uzupelnić i dostarczyć do sekretariatu szkoły zgodnie z podanymi datami w godzinach 8.00 - 13.00. Zapraszamy.

  deklaracja.doc

  karta_zgloszenia.docx

  kryteria_zapisu.doc

 • OGŁOSZENIE!

  Drodzy Uczniowie, do końca roku zostało zaledwie kilka dni nauki. 👩‍🏫📘  Zgodnie z kalendarzem szkolnym czeka Was wiele dni wolnych. 🌺🌼🌞Dla przypomnienia:

  12 czerwca - dzień wolny (po Bożym Ciele)

  16 - 18 czerwca trwa egzamin kl. VIII (pozostali uczniowie nie mają zajęć, ponieważ nauczyciele pracują w komisjach)

  22 czerwca od godz.9.00 - 13.00 czas dla kl. 1-4 na zwrot podręczników i książek do biblioteki szkolnej.

  23 czerwca od 9.00 - 13.00 czas dla kl. 5-8 na zwrot podręczników i książek.

  26 VI - zakończenie roku szkolnego 2019/20. Szczegółowy harmonogram odbioru świadectw ukaże się wkrótce.

 • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA!

  ROZWIJAMY CZYTELNICTWO!

  Drodzy Uczniowie, nasza szkoła dzięki wsparciu naszego organu prowadzącego zakwalifikowała się do projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki temu programowi mamy 5 tys. zł. na zakup książek do szkolnej biblioteki. W związku z tym prosimy o wasze propozycje ulubionych autorów i tytułów książek, które chcielibyście mieć w szkolnej bibliotece. 

 • OGŁOSZENIE!

  Od 25 maja uruchomione zostaje przedszkole.

  Rownież tego samego dnia wszkole bedzie prowadzona opieka dla dzieci kl. I-III, a także konsulatcje dla kl. IV - VIII wg podanego im harmonogramu. 

  Jeśli rodzic zadeklaruje udział dziecka w wymienionej wyżej formie opieki musi podpisać i dostarczyć do szkoły następujące dokumenty:

  zal._1.pdf

  zal.2.doc

  zal.3.doc

 • OGŁOSZENIE!

  Szanowni Państwo, w związku z ogólnopolskim projektem dot. zakupu laptopów oraz tabletów dla uczniów Kuratorium Oświaty w Krakowie jako organ sprawujący nadzór pedagogiczny nad naszą placówką zwróciło się do nas o informacje na temat uczniów, którzy powinni otrzymać w/w sprzęt. Wszystko po to, żeby móc swobodnie uczyć się zdalniei realizować podstawę programową. W związku z powyższym – jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w tym ogólnopolskim projekcie oraz abyśmy mogli przygotować solidną informację dla kuratorium i gminy (oczekują od nas imienia, nazwiska dziecka oraz informacji o sytuacji rodzinnej) – prosimy Państwa o niezbędne informacje i napisanie kilku zdań uzasadnienia na temat Państwa sytuacji rodzinnej, które będziemy mogli dołączyć do wniosku/ankiety, licząc, że Ci, którzy najbardziej tego potrzebują, otrzymają pomocw ramach projektu. Podsumowując, o ile są Państwo zainteresowani, prosimy o przesłanie powyższych informacji do jutra TJ. 15 KWIETNIA br. do godziny 9:00 na adres e-mail: konopnicka1@op.pl lub przez dziennik elektroniczny na konto: dyrektora szkoły.

 • Zwroty za obiady!

  Szanowni Rodzice,w wyniku przedłużającej sie epidemii podjęliśmy decyzje o zwrocie nadpłaconych środków za żywienie. Rodziców, którzy wpłacali gotówkę prosimy o przesłanie na emaila szkoły www.konopnicka1@op.pl  kont bankowych z danymi dziecka i numerem klasy.

 • WAŻNE!

  Szanowni Rodzice, przypominam że obowiązkiem Waszych dzieci jest od dnia dzisiejszego udział w zajęciach on-line. Proszę nie traktować zamknięcia szkół jako czasu wolnego od nauki. W tych wyjątkowo trudnych warunkach do nauki zarówno Wasze dzieci jak i nauczyciele będą potrzebowali wsparcia i pomocy z Państwa strony.Jestem wdzięczna za zrozumienie tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.Życzę Państwu dużo siły, cierpliwości i przede wszystkim zdrowia. Niech przyświeca Wam nadzieja, że kiedyś to musi się skończyć.Serdecznie pozdrawiam

  Agata Skotniczna

  dyrektor szkoły

 • SZKOŁA ZAMKNIĘTA

  Szanowni Rodzice, prosimy o Waszą pomoc. Dopilnujcie, aby praca Waszego dziecka w domu przebiegała systematycznie. W ten sposób unikną nagromadzenia materiałów do przeczytania i cwiczeń z nimi związanych. Logujcie się w dzienniku, bo tam częściowo znajdują się wiadomosci przesylane przez nauczycieli. Niech Uczniowie wykorzystają także czas na przeczytanie podanych lektur. Pamiętajcie równocześnie o odpoczynku dla nich.

  Dziękujemy.

  dyrekcja i nauczyciele

 • OGŁOSZENIE!!!

  Szanowni Rodzice, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Twoje i Twojego dziecka, z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, zajęcia w szkole zostają zawieszone z dniem 12 marca br. Jeśli macie dziecko w wieku do 8 lat przysługuje Wam zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Rygorystycznie przestrzegajcie zasad higieny w domu. Śledźcie na bieżąco komunikaty GIS, MZ,i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. 

  Pamiętajcie, to nie jest czas wakacji. To czas kwarantanny. Twoje dziecko powinno pozostać w domu.

  Z poważaniem

  Agata Skotniczna

  dyrektor szkoły

 • REKRUTACJA 2020/2021

  Trwa rekrutacja do przedszkola i kl. I na rok szkolny 2020/2021.Co możemy Wam zaoferować?Uczymy poprzez prowadzone doświadczenia, eksperymenty i projekty. Pomagają nam w tym ogródki uczniowskich doświadczeń oraz bogata baza dydaktyczna: pracownia biologiczno-chemiczna, wyremontowana sala gimnastyczna, przestronne klasy wyposażone w tablice i monitory interaktywne. We wszystkich klasach pracujemy z metodnikami i krok po kroku wprowadzamy elementy oceniania kształtującego. Na lekcjach informatyki uczniowie wprowadzani są w świat robotyki, korzystając z robotów, które są własnością szkoły. Kazdego roku nasi uczniowie mają możliwość wziać udzial w kilkudniowym Euroweeku oraz wyjeździe nad morze w ramach Zielonej Szkoły.Na co kładziemy nacisk?Rozwijamy uczniowskie pasje i zainteresowania poprzez organizowanie zajęć pozalekcyjnych. Naszą wizytówką jest grupa teatralna, która może pochwalić się wieloma osiągnięciami, promując nie tylko szkołę ale i gminę. Dużą wagę przywiązujemy do rozwoju kompetencji kluczowych niezbędnych do dalszej nauki, a przede wszystkim przedsiębiorczości, kreatywności i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Pomaganie oraz udział w licznych akcjach charytatywnych to nasza mocna strona.Oferujemy także na terenie szkoły profesjonalną pomoc psychologiczną.Jeśli chcesz aby Twoje dziecko rozwijało skrzydła - nasza szkoła mu w tym pomoże.Zapraszamy.

 • Rekrutacja do przedszkola i kl. I na rok szkolny 2020/21

 • Szkoła Pozytywnego Myślenia!

  Mamy TO! 👍Po 12 miesiącach intensywnej pracy i wielu działaniach mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i mlodzieży, otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły Pozytywnego Myślenia". W projekt ten wlączeni byli: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz ks. proboszcz. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, a w szczególności szkolnemu koordynatorowi projektu Pani Karolinie Pomiernej. Pamiętajmy, że pozytywne myślenie odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę.Agata Skotnicznadyrektor szkoły

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
  Racławice 329
  32-049 Przeginia


 • 12 2586050

Galeria zdjęć