Nawigacja

 • UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

  W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Pana wójta Adama Piaśnika pojawił się w szkołach naszej gminy Obywatelski Budżet Uczniowski. To projekt, w którym uczniowie mogą zrealizować swoje samodzielne inicjatywy o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym lub społecznym oraz otrzymać dofinansowanie na jego realizację w kwocie do 5 tys. zł. Uczniowie naszej szkoły poddali pod głosowanie 4 propozycje: 
  1. Stop odwodnieniu – zakup wodopojów.
  2. Zakup tablicy interaktywnej.
  3. Doposażenie biblioteki w nowości wydawnicze.
  4. Zakup szyny sufitowej do zawieszania lin i drabinek gimnastycznych.
  Oto wyniki głosowania:
  Propozycja 1 – oddanych 17 głosów
  Propozycja 2 – oddanych 40 głosy
  Propozycja 3 – oddane 4 głosy
  Propozycja 4 – oddanych 33 głosy
  Decyzją uczniów została przegłosowana propozycja 2, a tym samym nasza szkoła wzbogaciła się o tablicę interaktywną. Dziękujemy ❤️

 • SPOTKANIE Z CYRKOWCAMI

  W poniedziałek o godz. 9.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby móc podziwiać występ grupy cyrkowej. Prezentujący się artyści przybyli do nas na zaproszenie Pana wójta Adama Piaśnika. Śmiechu było co niemiara, a przecież dobra zabawa  jest dla dzieci najważniejsza. 

  Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławicach.

 • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w pięknej lekcji historii okraszonej patriotyzmem. Piękny śpiew pieśni opowiadających o ofiarności i poświęceniu tych, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę, płynął korytarzami szkoły. Przed nami setna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie to dla wszystkich Polaków wyjątkowy rok. Pamiętajmy, aby każdego dnia swoją postawą, zachowaniem i wypełnianiem swoich uczniowskich obowiązków dawać świadectwo, że jesteśmy prawdziwymi patriotami kochającymi swoją Ojczyznę.

  Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławicach.

 • WYNIKI I FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  Jury w składzie: Mariusz Mazur – przewodniczący jury, ks. Proboszcz Jacek Miodek, pan Tomasz Drażniowski  i pani Agnieszka Hrabia przyznało I miejsca dla:

  kategoria I:  Marceliny Baran ze Szkoły Podstawowej w Przegini

  kategoria II: Julii Krzysztofik ze Szkoły Podstawowej w Racławicach

  kategoria III  - Oliwii Sioła z gimnazjum w Przegini

  Zdobywcy pierwszych miejsc będą mieli możliwość wystąpienia przed szerszą publicznością 10 listopada podczas Wieczoru Niepodległości w Jerzmanowicach, gdzie Wójt Gminy wręczy laureatom wywalczone statuetki.  Serdecznie wszystkim gratulujemy!

  UG

   

 • OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W AKROBATYCE

  Nasza pięcioletnia uczennica Anastazja Skotniczna zajęła w dniu dzisiejszym I MIEJSCE w Ogólnopolskich Zawodach Akrobatycznych - skoki na ścieżce klasa rekreacyjna. Bardzo się cieszymy! Życzymy dalszych sukcesów i serdecznie gratulujemy! ❤️

   

 • UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

  Wszystkich uczniów naszej szkoły prosimy o aktywny udział w gminnym projekcie "Uczniowski Budżet Obywatelski". Macie do dyspozycji 5 tys. zł. Sami możecie zdecydować na jakie działanie o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym czy społecznym chcecie je przeznaczyć. Powyzsza kwota musi dotyczyć zakupów rzeczowych oraz zakupu usług. Szczegóły w regulaminie.

  Uczniowski_Budzet_Obywatelski.doc

   

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  13 września 2017 roku w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Racławicach zostali przyjęci nowi uczniowie. Pierwszak to już nie byle kto - ma swoje prawa ale i obowiązki. Dobre maniery, punktualność, systematyczność w nauce, koleżeńskość to tylko niektóre z cech, jakie musi posiadać pierwszoklasista. Wszyscy uczniowie i nauczyciele trzymają za Was kciuki i życzą samych sukcesów! Uczcie się tak, aby każdego dnia Rodzice byli z Was dumni. Będzie dobrze! Powodzenia!

 • GOŚCIE Z LITWY

  Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy, niezwykle uroczysty i pełen niesamowitych wrażeń. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły młodzież wraz z nauczycielami z Wileńszczyzny. Po oficjalnym powitaniu przez Panią dyrektor Agatę Skotniczną i Pana wójta Adama Piaśnika do głosu doszli uczniowie naszej szkoły, którzy z otwartymi ramionami uczcili przybycie znamienitych gości najpiękniej jak potrafili.


   

 • FESTIWAL NIETOPERZY

  Sobotni Festiwal Nietoperzy okazał się niezwykle szczęśliwy dla naszych uczniów. W panelu malarskim:
  I miejsce zdobyła Wiktoria Mirek z kl. 4, 
  II miejsce Wiktoria Wydmańska z kl. 6,
  III miejsce Zosia Podbiegła z kl. 3,
  wyróżnienie Magdalena Babiuch z kl. 6. 
  Pierwsza nagroda w konkursie na najlepsze ciasto nietoperzowe trafiła również w ręce naszej mieszkanki Pani Iwony Kordaszewskiej.

  Serdecznie wszystkim gratulujemy!

  Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławicach.

 • ROK SZKOLNY 2017/2018 ROZPOCZĘTY

  "Nie niosę Ci modłów długich o Boże [...].
  daj dzieciom dobrą dolę,
  daj wysiłkom ich pomoc,
  ich trudom błogosławieństwo.
  Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą,
  ale najpiękniejszą."    
  -    Janusz Korczak 

 • JUŻ WAKACJE

  "Na świadectwach wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
  drży powietrze po ich śmigłym zniku.
  Wakacje, panie profesorze!
  Pora trzepać wesoło słowa
  jak futra na wiosnę
  oraz
  czasowniki przez dni lata odmieniać!"
  - Julian Przyboś

  Drodzy Uczniowie, życzymy Wam pięknych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 
  Do zobaczenia we wrześniu!

 • PODRĘCZNIKI DLA ODDZIAŁU ZEROWEGO

  Claire Selby Playtime A podręcznik + ćwiczenie 5 – latki

  Claire Selby Playtime B podręcznik + ćwiczenie 6 - latki  

  wydawnictwo: OXFORD UNIVERSITY PRESS

   

   

 • WYCIECZKA DO SZCZAWNICY

   

  Zdjęcie użytkownika Agata Skotniczna.

 • I MIEJSCE W SPOTKANIACH TEATRALNYCH ZATOR 2017

  4 czerwca 2017 roku nasza grupa teatralna wzięła udział w XI Spotkaniach Teatralnych w Zatorze. Kolejny raz udało nam się zachwycić jury profesjonalną grą aktorską zdobywając najwyższe podium. Serdecznie gratulujemy!

  Zdjęcie użytkownika Ale heca.

  Zdjęcie użytkownika Ale heca.

 • DZIEŃ RODZINY

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

 • WIZYTA W BIBLIOTECE

  24 czerwca uczniowie kl. IV - V odwiedzili bibliotekę publiczną w Racławicach, w której zorganizowane zostało spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Tyszką. Niezwykle ciekawe opowieści pisarki przeniosly wszystkich w świat nieprawdopodobnych wydarzeń, o których dzieci będą mogły poczytać w zakupionych na tym spotkaniu książkach. To kolejny krok zachęcający do rozwoju czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoly. Pragniemy serdecznie podziękować pani Dorocie Furman - dyrektorce Biblioteki Powiatowej, za zorganizowanie tego spotkania. 

   

   

 • POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY

  I miejsce dla Wiktorii Wydmańskiej z kl. V

  Gratulujemy sukcesu!

   

 • Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, spotkań rodzinnych wypełnionych ciepłem i serdecznością oraz wiosennego nastroju.

   

 • WIELKIE CZYTANIE

  28.03.2017r. po raz kolejny w tym roku odbyło się wspólne wielkie czytanie książki Franceski Simon  "Koszmarny Karolek i pokrętne przekręty". 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
  Racławice 329
  32-049 Przeginia
  konopnicka1@op.pl
  tel. (012)2586050
 • (012)2586050

Galeria zdjęć