Nawigacja

 • OGŁOSZENIE

  Serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców na zebranie w dniu 9 kwietnia 2018 r. o godz. 17.30.  Między innymi będzie spotkanie z Panem Tomaszem Gubałą, specjalistą od spraw profilaktyki, który poruszy  temat współczesnych uzależnień wśród dzieci. Liczę na Państwa obecność. 

  dyrektor szkoły

  Agata Skotniczna

 • ŻYWA LEKCJA HISTORII

  ŻYWA LEKCJA HISTORII - Obrazek 1

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

  Przez cały marzec będzie trwał nabór do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. 

  Zapewniamy: 
  - naukę j. angielskiego poprzez piosenkę i zabawę
  - prowadzenie zajęć rytmiczno- muzycznych
  - opiekę psychologa

  - zajęcia logopedyczne
  - bajkoterapię
  - dogoterapię
  - tradycyjne i nowatorskie metody pracy z dziećmi
  - innowację czytelniczą we współpracy z rodzicami

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  Karta zapisu karta_zgloszenia_-2017.doc

   

 • FERIE TUŻ TUŻ!

  Wójt Gminy serdecznie zaprasza wszystkie dzieci oraz młodzież z terenu naszej gminy do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych. W pierwszym tygodniu ferii zajęcia będą organizowane przez placówki oświatowe z terenu gminy oraz Świetlice "Nadzieja" Opiekuńczo-Wychowawczą Wsparcia Dziennego. W drugim tygodniu ferii zajęcia zorganizują Gminny Ośrodek Kultury, Powiatowa i Gminna Biblioteka Publiczna oraz Świetlica "Nadzieja" Opiekuńczo-Wychowawcza Wsparcia Dziennego. FERIE TUŻ TUŻ! - Obrazek 1

 • "A ONE WCIĄŻ TRWAJĄ" - gminny konkurs

  Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz Zespół Szkół w Przegini serdecznie zapraszają Państwa uczniów do udziału w ostatniej części gminnego projektu o ostańcach „A one wciąż trwają…. Ostańce w Gminie Jerzmanowice-Przeginia”. 

  REGULAMIN Regulamin_Gminnego_Projektu__-_A_one_wciaz_trwaja..._(2).doc

 • XIII PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH!

  II miejsce dla Ale hecy podczas XIII Przeglądu Przedstawień Jasełkowych w Zatorze.

  Gratuluję wszystkim aktorom! XIII PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH! - Obrazek 1

   

 • UCZTA BOGÓW NA OLIMPIE!

  Klasa 5 przez ostatnie dwa tygodnie pracowała nad projektem "Z wizytą na Olimpie". Dzisiaj nastąpiło podsumowanie pracy uczniów, a świetną okazją do tego był udział w uczcie bogów. Część rezultatów pracy można zobaczyć gołym okiem UCZTA BOGÓW NA OLIMPIE! - Obrazek 1:-) Brawo!

  UCZTA BOGÓW NA OLIMPIE! - Obrazek 2

  UCZTA BOGÓW NA OLIMPIE! - Obrazek 3

   

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Dzień Babci i Dziadka to jedne z tych świąt, na które z niecierpliwością i wzruszeniem czekają nie tylko najmłodsi. Czas, w którym możemy udowodnić jak bardzo są dla nas ważni i jak bardzo kochani. Babcia i Dziadziuś to dwa największe skarby, bez których niejednej rodzinie trudno byłoby się zorganizować. To dlatego wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują wizyty Babci i Dziadka w szkole, a kiedy już przyjdą to z wypiekami na twarzy opowiadają im o swojej miłości najpiękniej jak potrafią. DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 1

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA - Obrazek 2

   

 • KOLĘDNICY MISYJNI

  W niedzielę 7 stycznia 2018 r. po raz kolejny nasi kolędnicy misyjni wyruszyli do mieszkańców, aby dzielić się radością Dobrej Nowiny, darem wiary i nadziei. Tym razem otwieraliśmy swoje serca dla dzieci z Syrii i Libanu, które ucierpiały z powodu okrucieństwa wojny. Każda rodzina, która przyjęła kolędników misyjnych wpisała się w piękny gest miłosierdzia, którym pomoże uwolnić z klatek strachu, osamotnienia i nędzy ofiary wojny - dzieci tęskniące za domem, szkołą, ciepłym posiłkiem i pokojem.
  Dziękuję wszystkim uczniom, którzy tak chętnie poświecili swój czas na kolędowanie oraz Paniom Klaudii Niedźwiedź, Aleksandrze Babiuch i Joannie Hrabia za sprawowanie opieki nad dziećmi. Wszyscy jesteście wielkiego serca! KOLĘDNICY MISYJNI - Obrazek 1

 • VII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego

  W niedzielę 17 grudnia miałam zaszczyt uczestniczyć w finale VII Przeglądu Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego, w którym naszą szkołę i gminę reprezentowały: Julia Krzysztofik, Kasia Kurdziel, Basia Wąs, Paulina Mirek, Julia Piątek i Wiktoria Mirek. Z wielką radością mogę oznajmić, że nasze uczennice wyśpiewały zaszczytne I miejsce otrzymując nagrodę z rąk starosty krakowskiego Pana Wojciecha Pałki. Serdecznie gratuluję! Jestem z Was bardzo dumna!
  Agata Skotniczna - dyrektor szkoły VII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego - Obrazek 1

  VII Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego - Obrazek 2

 • UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

  W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Pana wójta Adama Piaśnika pojawił się w szkołach naszej gminy Obywatelski Budżet Uczniowski. To projekt, w którym uczniowie mogą zrealizować swoje samodzielne inicjatywy o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym lub społecznym oraz otrzymać dofinansowanie na jego realizację w kwocie do 5 tys. zł. Uczniowie naszej szkoły poddali pod głosowanie 4 propozycje: 
  1. Stop odwodnieniu – zakup wodopojów.
  2. Zakup tablicy interaktywnej.
  3. Doposażenie biblioteki w nowości wydawnicze.
  4. Zakup szyny sufitowej do zawieszania lin i drabinek gimnastycznych.
  Oto wyniki głosowania:
  Propozycja 1 – oddanych 17 głosów
  Propozycja 2 – oddanych 40 głosy
  Propozycja 3 – oddane 4 głosy
  Propozycja 4 – oddanych 33 głosy
  Decyzją uczniów została przegłosowana propozycja 2, a tym samym nasza szkoła wzbogaciła się o tablicę interaktywną. Dziękujemy UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI - Obrazek 1❤️

 • SPOTKANIE Z CYRKOWCAMI

  W poniedziałek o godz. 9.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby móc podziwiać występ grupy cyrkowej. Prezentujący się artyści przybyli do nas na zaproszenie Pana wójta Adama Piaśnika. Śmiechu było co niemiara, a przecież dobra zabawa  jest dla dzieci najważniejsza. 

  Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławicach.

 • 11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w pięknej lekcji historii okraszonej patriotyzmem. Piękny śpiew pieśni opowiadających o ofiarności i poświęceniu tych, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę, płynął korytarzami szkoły. Przed nami setna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie to dla wszystkich Polaków wyjątkowy rok. Pamiętajmy, aby każdego dnia swoją postawą, zachowaniem i wypełnianiem swoich uczniowskich obowiązków dawać świadectwo, że jesteśmy prawdziwymi patriotami kochającymi swoją Ojczyznę.

  Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławicach.

 • WYNIKI I FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  Jury w składzie: Mariusz Mazur – przewodniczący jury, ks. Proboszcz Jacek Miodek, pan Tomasz Drażniowski  i pani Agnieszka Hrabia przyznało I miejsca dla:

  kategoria I:  Marceliny Baran ze Szkoły Podstawowej w Przegini

  kategoria II: Julii Krzysztofik ze Szkoły Podstawowej w Racławicach

  kategoria III  - Oliwii Sioła z gimnazjum w Przegini

  Zdobywcy pierwszych miejsc będą mieli możliwość wystąpienia przed szerszą publicznością 10 listopada podczas Wieczoru Niepodległości w Jerzmanowicach, gdzie Wójt Gminy wręczy laureatom wywalczone statuetki.  Serdecznie wszystkim gratulujemy!

  UG

   

 • OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W AKROBATYCE

  Nasza pięcioletnia uczennica Anastazja Skotniczna zajęła w dniu dzisiejszym I MIEJSCE w Ogólnopolskich Zawodach Akrobatycznych - skoki na ścieżce klasa rekreacyjna. Bardzo się cieszymy! Życzymy dalszych sukcesów i serdecznie gratulujemy! OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W AKROBATYCE - Obrazek 1❤️

   

  OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W AKROBATYCE - Obrazek 2

 • UCZNIOWSKI BUDŻET OBYWATELSKI

  Wszystkich uczniów naszej szkoły prosimy o aktywny udział w gminnym projekcie "Uczniowski Budżet Obywatelski". Macie do dyspozycji 5 tys. zł. Sami możecie zdecydować na jakie działanie o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym czy społecznym chcecie je przeznaczyć. Powyzsza kwota musi dotyczyć zakupów rzeczowych oraz zakupu usług. Szczegóły w regulaminie.

  Uczniowski_Budzet_Obywatelski.doc

   

 • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

  13 września 2017 roku w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Racławicach zostali przyjęci nowi uczniowie. Pierwszak to już nie byle kto - ma swoje prawa ale i obowiązki. Dobre maniery, punktualność, systematyczność w nauce, koleżeńskość to tylko niektóre z cech, jakie musi posiadać pierwszoklasista. Wszyscy uczniowie i nauczyciele trzymają za Was kciuki i życzą samych sukcesów! Uczcie się tak, aby każdego dnia Rodzice byli z Was dumni. Będzie dobrze! Powodzenia!

  ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW - Obrazek 1

 • GOŚCIE Z LITWY

  Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy, niezwykle uroczysty i pełen niesamowitych wrażeń. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły młodzież wraz z nauczycielami z Wileńszczyzny. Po oficjalnym powitaniu przez Panią dyrektor Agatę Skotniczną i Pana wójta Adama Piaśnika do głosu doszli uczniowie naszej szkoły, którzy z otwartymi ramionami uczcili przybycie znamienitych gości najpiękniej jak potrafili.

  GOŚCIE Z LITWY - Obrazek 1

  GOŚCIE Z LITWY - Obrazek 2

  GOŚCIE Z LITWY - Obrazek 3
   

 • FESTIWAL NIETOPERZY

  Sobotni Festiwal Nietoperzy okazał się niezwykle szczęśliwy dla naszych uczniów. W panelu malarskim:
  I miejsce zdobyła Wiktoria Mirek z kl. 4, 
  II miejsce Wiktoria Wydmańska z kl. 6,
  III miejsce Zosia Podbiegła z kl. 3,
  wyróżnienie Magdalena Babiuch z kl. 6. 
  Pierwsza nagroda w konkursie na najlepsze ciasto nietoperzowe trafiła również w ręce naszej mieszkanki Pani Iwony Kordaszewskiej.

  Serdecznie wszystkim gratulujemy!

  Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławicach.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
  Racławice 329
  32-049 Przeginia
  konopnicka1@op.pl
  tel. (012)2586050
 • (012)2586050

Galeria zdjęć