Nawigacja

Partners


Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
  Racławice 329
  32-049 Przeginia
  konopnicka1@op.pl
  tel. (012)2586050
 • (012)2586050

RADA RODZICÓW

liczba odwiedzin: 254378

JESTEŚMY WIARYGODNĄ SZKOŁĄ

 

Wtorek 12.12.2017

PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY

Przemysław Klich - przygotowanie podłoża pod  grę w klasy

Wojciech Hrabia - remont wejścia do szkoły

Aneta Duda - pośredniczenie w pozyskaniu darowizny od PZU w postaci mebli i 2 drukarek.

Zbigniew Pomierny, Paweł Babiuch, Marek Skotniczny - transort mebli z Krakowa, prace przy załadunku i rozładunku, skręcanie mebli.

Aneta i Krystian Mazur - sponsorowanie wędliny do pieczonek dla gości z Litwy

Małgorzata Wydmańska - pozyskanie upominków dla gości z Litwy

Sylwia Babiuch, Sylwia Pomierna, Iwona Łuszczek, Maria Pabisek, Jadwiga Redel - pieczenie ciast dla gości z Litwy

Agnieszka Skotniczna, Dorota Bobela, Monika Sioła, Sylwia Babiuch - prace zwiazane z gościną w szkole młodzieży z Litwy

Zbigniew Babiuch - zasponsorowanie przyczepy piasku

 

Świetlica szkolna

Godziny pracy świetlicy:

poniedziałek: 11.30 - 15.30

wtorek: 12.30 - 14.30

środa: 12.25 - 15.25

czwartek: 12.25 - 14.25

piątek: 11.30 - 13.30

 

Zapraszamy do odwiedzania naszego Facebooka 

 

Nawigacja

  RADA RODZICÓW

  KONTO BANKOWE:

  Bank Spółdzielczy w Wolbromiu

  nr konta: 79 8450 0005 0050 0556 2129 0001

   

  przewodniczący: Agnieszka Skotniczna

  z-ca przewodniczącego: Dorota Bobela

  skarbnik: Monika Sioła

  sekretarz:  Katarzyna Kalinka

  Witamy na stronie naszej szkoły

  dyrektor szkoły: mgr Agata Skotniczna

    "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem,  dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem."                                                                                                                                                                                      Maria Konopnicka

   

  WIADOMOŚCI

  • W tym roku po raz pierwszy z inicjatywy Pana wójta Adama Piaśnika pojawił się w szkołach naszej gminy Obywatelski Budżet Uczniowski. To projekt, w którym uczniowie mogą zrealizować swoje samodzielne inicjatywy o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym lub społecznym oraz otrzymać dofinansowanie na jego realizację w kwocie do 5 tys. zł. Uczniowie naszej szkoły poddali pod głosowanie 4 propozycje: 
   1. Stop odwodnieniu – zakup wodopojów.
   2. Zakup tablicy interaktywnej.
   3. Doposażenie biblioteki w nowości wydawnicze.
   4. Zakup szyny sufitowej do zawieszania lin i drabinek gimnastycznych.
   Oto wyniki głosowania:
   Propozycja 1 – oddanych 17 głosów
   Propozycja 2 – oddanych 40 głosy
   Propozycja 3 – oddane 4 głosy
   Propozycja 4 – oddanych 33 głosy
   Decyzją uczniów została przegłosowana propozycja 2, a tym samym nasza szkoła wzbogaciła się o tablicę interaktywną. Dziękujemy ❤️

  • W poniedziałek o godz. 9.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby móc podziwiać występ grupy cyrkowej. Prezentujący się artyści przybyli do nas na zaproszenie Pana wójta Adama Piaśnika. Śmiechu było co niemiara, a przecież dobra zabawa  jest dla dzieci najważniejsza. 

   Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Racławicach.

  • W dniu dzisiejszym w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w pięknej lekcji historii okraszonej patriotyzmem. Piękny śpiew pieśni opowiadających o ofiarności i poświęceniu tych, którzy przelewali krew za naszą Ojczyznę, płynął korytarzami szkoły. Przed nami setna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Będzie to dla wszystkich Polaków wyjątkowy rok. Pamiętajmy, aby każdego dnia swoją postawą, zachowaniem i wypełnianiem swoich uczniowskich obowiązków dawać świadectwo, że jesteśmy prawdziwymi patriotami kochającymi swoją Ojczyznę.

  • Jury w składzie: Mariusz Mazur – przewodniczący jury, ks. Proboszcz Jacek Miodek, pan Tomasz Drażniowski  i pani Agnieszka Hrabia przyznało I miejsca dla:

   kategoria I:  Marceliny Baran ze Szkoły Podstawowej w Przegini

   kategoria II: Julii Krzysztofik ze Szkoły Podstawowej w Racławicach

   kategoria III  - Oliwii Sioła z gimnazjum w Przegini

   Zdobywcy pierwszych miejsc będą mieli możliwość wystąpienia przed szerszą publicznością 10 listopada podczas Wieczoru Niepodległości w Jerzmanowicach, gdzie Wójt Gminy wręczy laureatom wywalczone statuetki.  Serdecznie wszystkim gratulujemy!

  • Nasza pięcioletnia uczennica Anastazja Skotniczna zajęła w dniu dzisiejszym I MIEJSCE w Ogólnopolskich Zawodach Akrobatycznych - skoki na ścieżce klasa rekreacyjna. Bardzo się cieszymy! Życzymy dalszych sukcesów i serdecznie gratulujemy! ❤️

    

  • Wszystkich uczniów naszej szkoły prosimy o aktywny udział w gminnym projekcie "Uczniowski Budżet Obywatelski". Macie do dyspozycji 5 tys. zł. Sami możecie zdecydować na jakie działanie o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym czy społecznym chcecie je przeznaczyć. Powyzsza kwota musi dotyczyć zakupów rzeczowych oraz zakupu usług. Szczegóły w regulaminie.

   Uczniowski_Budzet_Obywatelski.doc

    

  • 13 września 2017 roku w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Racławicach zostali przyjęci nowi uczniowie. Pierwszak to już nie byle kto - ma swoje prawa ale i obowiązki. Dobre maniery, punktualność, systematyczność w nauce, koleżeńskość to tylko niektóre z cech, jakie musi posiadać pierwszoklasista. Wszyscy uczniowie i nauczyciele trzymają za Was kciuki i życzą samych sukcesów! Uczcie się tak, aby każdego dnia Rodzice byli z Was dumni. Będzie dobrze! Powodzenia!

  • Dzisiejszy dzień był dla nas wyjątkowy, niezwykle uroczysty i pełen niesamowitych wrażeń. Mieliśmy zaszczyt gościć w progach naszej szkoły młodzież wraz z nauczycielami z Wileńszczyzny. Po oficjalnym powitaniu przez Panią dyrektor Agatę Skotniczną i Pana wójta Adama Piaśnika do głosu doszli uczniowie naszej szkoły, którzy z otwartymi ramionami uczcili przybycie znamienitych gości najpiękniej jak potrafili.


    

  • Sobotni Festiwal Nietoperzy okazał się niezwykle szczęśliwy dla naszych uczniów. W panelu malarskim:
   I miejsce zdobyła Wiktoria Mirek z kl. 4, 
   II miejsce Wiktoria Wydmańska z kl. 6,
   III miejsce Zosia Podbiegła z kl. 3,
   wyróżnienie Magdalena Babiuch z kl. 6. 
   Pierwsza nagroda w konkursie na najlepsze ciasto nietoperzowe trafiła również w ręce naszej mieszkanki Pani Iwony Kordaszewskiej.

  • "Nie niosę Ci modłów długich o Boże [...].
   daj dzieciom dobrą dolę,
   daj wysiłkom ich pomoc,
   ich trudom błogosławieństwo.
   Nie najłatwiejszą prowadź ich drogą,
   ale najpiękniejszą."    
   -    Janusz Korczak 

  • "Na świadectwach wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
   drży powietrze po ich śmigłym zniku.
   Wakacje, panie profesorze!
   Pora trzepać wesoło słowa
   jak futra na wiosnę
   oraz
   czasowniki przez dni lata odmieniać!"
   - Julian Przyboś

   Drodzy Uczniowie, życzymy Wam pięknych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 
   Do zobaczenia we wrześniu!

  • Claire Selby Playtime A podręcznik + ćwiczenie 5 – latki

   Claire Selby Playtime B podręcznik + ćwiczenie 6 - latki  

   wydawnictwo: OXFORD UNIVERSITY PRESS

    

    

  • 4 czerwca 2017 roku nasza grupa teatralna wzięła udział w XI Spotkaniach Teatralnych w Zatorze. Kolejny raz udało nam się zachwycić jury profesjonalną grą aktorską zdobywając najwyższe podium. Serdecznie gratulujemy!

   Zdjęcie użytkownika Ale heca.

  • 24 czerwca uczniowie kl. IV - V odwiedzili bibliotekę publiczną w Racławicach, w której zorganizowane zostało spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Tyszką. Niezwykle ciekawe opowieści pisarki przeniosly wszystkich w świat nieprawdopodobnych wydarzeń, o których dzieci będą mogły poczytać w zakupionych na tym spotkaniu książkach. To kolejny krok zachęcający do rozwoju czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoly. Pragniemy serdecznie podziękować pani Dorocie Furman - dyrektorce Biblioteki Powiatowej, za zorganizowanie tego spotkania. 

  • I miejsce dla Wiktorii Wydmańskiej z kl. V

   Gratulujemy sukcesu!

    

  • Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, spotkań rodzinnych wypełnionych ciepłem i serdecznością oraz wiosennego nastroju.

    

  • 28.03.2017r. po raz kolejny w tym roku odbyło się wspólne wielkie czytanie książki Franceski Simon  "Koszmarny Karolek i pokrętne przekręty". 

  • Pożegnanie zimy i powitanie wiosny w tym roku przypadło klasie II. Wszyscy oczarowani byli pięknymi kostiumami przygotowanymi przez pomysłowych rodziców. Z wielką radością uczniowie spalili marzannę - symbol odchodzącej zimy - i w radosnych nastrojach powitali piękną Panią Wiosnę!

  • 8 marca był wyjątkowym dniem dla wszystkich Kobiet w naszej szkole. Kolejny raz odbyło się WIELKIE CZYTANIE.

   Tym razem w roli głównej wystąpili chłopcy. A to wszystko dla kobiet tych najmłodszych i trochę starszych. Zgromadzeni na szkolnym korytarzu mogliśmy wysłuchać Dynastii Miziołków. Przygody głównych bohaterów wywoływały wśród słuchaczy salwy śmiechu. To spotkanie zapewne na długo pozostanie w pamięci  nas wszystkich.

  • Dyrektor Szkoly Podstawowej w Racławicach informuje, że od 6 marca 2017 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2017/2018. Terminy składania dokumentów: 6 - 31 marca 2017 r.
   Do 28 kwietnia 2017 r. w przedszkolu będą wywieszone listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych na rok szkolny 2017/2018
   Kartę zapisu dziecka do przedszkola można pobrać w sekretariacie lub klikając na poniższy link:  
   karta_zgloszenia_-2017.doc

  • Rodzice na zebraniu podsumowującym pracę szkoły za pierwsze półrocze mieli okazje zobaczyć swe pociechy w przedstawieniu jasełkowym "Blask nad Judeą". Wieczorna pora i blask choinkowych lampek sprawiły, że atmosfera była wyjątkowa. Serdecznie dziękujemy naszym małym artystom za włożony trud i chęć do działania.

  • I miejsce dla "Ale hecy" podczas XII Przeglądu Przedstawień Teatralnych w Zatorze za przedstawienie jasełkowe "Blask nad Judeą". Wszystkim aktorom serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu! Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu na naszym Facebooku.

  • Małgorzata Mirek z kl. VI zdobyła I miejsce w tenisie stołowym i tym samym awansowała do zawodów powiatowych. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

    

  • 17 grudnia 2016 roku zespół dziewcząt z kl. V-VI pod nazwą Racławianki-Krakowianki wziął udział w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Ludowych Regionu Krakowskiego, który miał miejsce w Krzeszowicach. Zespół zdobył wyróżnienie i statuetkę małego anioła. Serdecznie gratulujemy.

  • Od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku w naszej szkole trwała  zbiórka pieniędzy  w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” . Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych. Akcję na terenie naszej szkoły  przeprowadzał  Samorząd Uczniowski we współpracy z opiekunem samorządu oraz z Dyrekcją szkoły, którzy wspólnie stworzyli komisję „Góry Grosza”. Dzięki waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać kwotę 155,18 zł. Największe uznanie należy się kl. VI, która zebrała ponad 63 zł.

  • Dzisiejszy dzień w szkole był wyjątkowy! Wszyscy uczniowie zebrali się na szkolnym korytarzu, aby wziać udział w imprezie zatytułowanej "Mikołajki z Mikołajkiem". Spotkanie to polegało na  czytaniu fragmentów książki "Przygody Mikołajka" przez kolegów i koleżanki z klas II-VI, a także przez nauczycieli.

  • Szczęśliwi i obdarowani!

  • Panny na wydaniu z zaciekawieniem wysłuchiwały opowieści babci o wróżbach andrzejkowych. 

   Panowie również chcieli poznać swoją przyszłość i imię przyszłej żony.

  • Uczniowie kl. I-III zostali objęci programem "Mały Ratownik", nad którym patronat objął Wójt Gminy Jerzmanowice - Przeginia Adam Piaśnik. Dzieci z ciekawością wysłuchały wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy, a następnie przystąpiły do ćwiczeń praktycznych.

  • 21 listopada o godz. 17.00 odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów i rodziców z autorem książek dla dzieci Adamem Szafrańcem, które połączone było z występem Baśniowej Kapeli. W ich wykonaniu zobaczyliśmy  przedstawienie "Serce, serduszko", które wzruszyło nawet dorosłych.

  •  W dniu 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole 98 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji pani Klaudia Niedźwiedź przygotowała z uczniami kl. I-VI Koncert Polskich Pieśni Patriotycznych, podczas którego wszyscy wspólnie odśpiewali wiele znanych pieśni patriotycznych i legionowych. Nie zabrakło wśród nich: Mazurka Dąbrowskiego, Roty, Legionów, Białe róże, Pałacyk Michla itp. Były też recytowane wiersze i teksty patriotyczne. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie i pełni energii przystąpimy do wspólnego muzykowania.

  • 8  listopada 2016 roku uczniowie z kl. I-III samodzielnie przygotowywali w swoich klasach śniadanie biorąc udział w Dniu Zdrowego Odżywiania.

  • Uczniowie kl. I i II wzięli udział w spotkaniu z policją, aby porozmawiać o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Dyskutowali rownież o bezpiecznym podróżowaniu samochodem i konieczności korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa.  

  • Już od 17 lat październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji uczniowie z kl. V pod okiem pani Renaty Kordaszewskiej przygotowali ciekawy program artystyczny, w którym zachęcali swoich młodszych i starszych kolegów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej. W sposób humorystyczny przedstawiali korzyści płynące z czytania lektur i przekonywali słuchaczy po jakie książki warto sięgać. Mamy cichą nadzieję, że aktorzy osiągnęli swój cel i czytelnictwo w naszej szkole ulegnie znaczącej poprawie.

  Aktualności

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
   Racławice 329
   32-049 Przeginia
   konopnicka1@op.pl
   tel. (012)2586050
  • (012)2586050

  Galeria zdjęć