Z prochu i żebra

Oj, co to było z tym "żebrem". A ileż pracy przy kostiumach, ale takiej przyjemnej pracy. Te obolałe palce od formowania niesfornej krepiny... Ale popatrzcie na efekt. Czyż nie było warto się trudzić?

20 maja 2011 roku na scenie Libiąskiego Centrum Kultury odbył się  XI Wojewódzki Przegląd Przedstawień i Filmów Ekologicznych, w którym już po raz drugi udział wziął nasz szkolny teatrzyk "Ale heca".  Tym razem zaprezentował sztukę pt. "Z prochu i żebra" wg scenariusza A. Szafrańca. Młodzi aktorzy przypomnieli widowni cud stworzenia świata, a także niszczycielską działalnosć człowieka, prowadzącą do zagłady Ziemi. Występ naszego teatrzyku zachwycił nie tylko publiczność, ale zdobył także uznanie jury, które przyznało mu I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Nagrodą był wielofunkcyjny telewizor. Poniżej burmistrz Libiąża gratuluje młodym aktorom talentu.

Ponadto nasi uczniowie zdobyli również nagrody indywidualne. Za grę aktorską wyróżnienia otrzymały:

Kamila Zmysło z kl. VI za rolę Boga i Aleksandra Babiuch z kl. V za rolę narratora i popisy wokalne.   Dziewczyny, bardzo mocno Wam gratuluję!!!

Scena finałowa na Przeglądzie Teatralnym "Bajdurek" w Krakowie, skąd wróciliśmy z wyróżnieniem.